google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sanko’nun Başarısı Harvard’a Örnek Oldu

Faaliyet gösterdiği sektörlerde yaptığı yatırımlar ve hızlı büyümesiyle Türkiye’nin en büyük grupları arasında yer alan Sanko Holding, başarısıyla, Harvard Business School (HBS) profesörlerinin ‘’vaka çalışmasına’’ örnek oldu.

Sanko’nun Başarısı Harvard’a Örnek Oldu

Dünyanın farklı sektörlerde faaliyet gösteren lider firmalarıyla görüşme yapan ve bu kapsamda Türkiye’ye gelen HBS öğretim üyesi 9 profesör, İstanbul ve Ankara programları öncesinde Gaziantep’te ziyaretlerde bulundular.

Benzer seyahatleri daha önce sadece üç ülkeye yapan ve dünyadaki dördüncü lokasyon olarak Türkiye’yi seçen Harvardlı profesörler, Gaziantep’te ise Sanko Holding yöneticileriyle bir araya geldiler.

Türkiye’de görüştükleri şirketlerin başarılarını HBS’ deki öğrenciler için ‘’case study (vaka çalışması)’’ haline getirecek olan profesörler, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun evsahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldılar.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Başkanvekili Adil Sani  Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan, Cengiz ve Turgut Konukoğlu ile Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav’ın da yer aldığı toplantıda yabancı konuklara, Sanko Holding hakkında bilgi verildi.

Toplantıda, kuruluşu 1904 yılına dayanan Sanko Grubu’nun önemli yatırımlarının bulunduğu enerji, tekstil, ambalaj, iş ve tarım sektörlerinin yanı sıra bir aile şirketi olarak başarılı kurumsal yapısı, kurumsallaşma yolunda izlenen yollar ve Aile Anayasası,  başarı ile yürüttüğü inovasyon çalışmalarına ilişkin görüşmeler yapıldı. 

HBS profesörleri, toplantıda yarım asırlık iş hayatında her zaman girişimci ve katılımcı anlayış sergileyen,  toplumun gelişimi için yaptığı sosyal hizmetlerden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığınca ‘’Üstün Hizmet Ödülü’’ sahibi de bulunan Abdulkadir Konukoğlu’nun başarı hikayesini de dinlediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER