MEM, Ar-Ge Proje Tanıtımı Yaptı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve ARGE Personelini katılımı ile 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanacak Olan Projelerin Tanıtımı Yapıldı.

MEM, Ar-Ge Proje Tanıtımı Yaptı
Millî Eğitim Müdürlüğü Onikişubat toplandı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü yaptı ve arge personelinin yeni öğretim döneminde hazırlayacakları projeler hakkında özet bir anlatım yaptı.
 
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, proje çalışmaları sırasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Araştırma bölümü vb. kurumlarla da iletişim ve bilgi alınmasına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:“Geçtiğimiz eğitim döneminde gayet önemli ve ciddi manada projeler ve çalışmalar yaptınız. Bu anlamda sizlere teşekkür ediyorum. Aranızdan ayrılanlar oldu, yeni katılanlar oldu bu başarınızın,  takım ve ekip ruhunuzun artarak devam etmesini istiyorum” dedi.

KADEP Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı, Projede yapılan etkinliklere ilaveten şubat ayında vatan sevgisi yürüyüşü ve mart ayında değerler eğitimi konferansının yapılacağını ifade etti.

Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi Koordinatörü Ramazan Şişman,geçen yıl 7 kategoride yapılan kitap okuma yarışmasına 46.000 öğrencinin katılımının gerçekleştiğini, bu sene kategori sayınının 10’a çıkartıldığını belirtti. Yarışmaya geçen seneye ilaveten 2. Sınıf öğrencileri ile pilot olarak belirlenecek okullarda bulunan öğrenci velilerinin de kitap okuma yarışmasına katılabileceğini ifade etti. Ayrıca tüm ilçelerde velilerin öğretmenlerin ve idarecilerin katılacağı toplu kitap okuma etkinliklerinin yapılacağını ifade etti.Başarıyı Okulla Yakala proje koordinatörü Ali Çolak, proje ile ilgili geçen dönemki yapılan projelere ek olarak kariyer günleri etkinliklerinin her ay 2 okulda gerçekleştirileceğini ifade etti. Yapılan değerlendirme sınavlarının aynen devam edeceğini belirtti.

Eğitimde İyi Örnekler Proje koordinatörü Emre Arıcı, geçen dönemki yapılan etkinliklerin sunumunu yaparak projeler üzerinde yapılan değişiklerle ilgili bilgiler verdi.

TÜBİTAK proje koordinatörü Kadir Demirkaynak, geçen sene yapılan proje sayısını belirterek proje sayısını arttırmak amacı ile merkezde bulunan bütün ortaöğretim kurumlarının ziyaret edileceğini ve bu yıl araştırma proje sayılarının artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,Arge Koordinatörü Harun Kadıoğlu,Proje Koordinatörü Ramazan Şişman,Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,Proje Koordinatörü Ali Çolak, Proje Koordinatörü Muhammed Astekin,Proje Koordinatörü Emre Arıcı,Proje Koordinatörü Kadir Demirkaynak ve Proje Koordinatörü Mustafa Şerbetçi kjatıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER