google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kütüphaneler Madalyalarını Aldılar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin 52. Kütüphaneler Haftası münasebetiyle düzenlediği Kütüphaneler Arası Futbol Turnuvası sonuçlandı.

Kütüphaneler Madalyalarını Aldılar
13 kütüphaneden 15 takımın katıldığı turnuvada eleme usulü yapılan maçların ardından bugün final müsabakaları oynandı.

Final müsabakalarının ardından turnuvada Necip Fazıl Kısakürek Halk Kütüphanesi Takımı şampiyon olarak kupayı kazanırken, ikinci Nuri Pakdil Halk Kütüphanesi Takımı, üçüncü ise Rasim Özdenören Halk Kütüphanesi Takımı oldu.

Ödül töreninde bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, kütüphanelerin sadece ders çalışılan yer olmadıklarını göstermek ve farkındalık oluşturmak adına böylesine bir turnuva düzenlediklerini ifade ederek: “İl genelinde bulunan 17 kütüphanemiz arasında 13 kütüphanemiz 15 takım oluşturarak turnuvaya katıldılar. Turnuvada maçlar eleme usulü yapıldı. Kütüphanelerimize gelen öğrenciler arasından oluşturulan takımlar mücadele ettiler. Kütüphanelerin sadece ders çalışılan yerler olmadığını göstermek adına bu faaliyeti düzenledik. Bundan sonra da benzer faaliyetlerimiz devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza hizmetin en iyisini sunma gayretindeyiz. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Kütüphaneler Şube Müdürlüğümüze ve turnuvaya katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ise kütüphaneler haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerine dikkat çekerek, şairleri ve yazarları evlerinde ziyaret ettiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürü Serdar Yakar ise bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Kütüphaneler Arası Futbol Turnuvasını devam ettireceklerini ve geleneksel hale getireceklerini ifade ederek, aktiviteleri daha da çeşitlendireceklerini söyledi.

Açıklamaların ardından ödül törenine geçildi. Turnuvada üçüncü olan Rasim Özdenören Halk Kütüphanesi Takımının bronz madalyalarını ve hediyelerini İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı takdim ederken, İkinci olan Nuri Pakdil Halk Kütüphanesi Takımı’nın gümüş madalyalarını ve hediyelerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya verdi.
Turnuvada birinci olan Necip Fazıl Kısakürek Halk Kütüphanesi Takımı’nın altın madalyalarını ve hediyelerini ise Vali Yardımcısı Nurettin Dalan takdim ederken şampiyonluk kupası ise hep birlikte takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER