google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kaharmanmaraş Gençlerbirliği’den Basketbol’da Tarihi Başarı

Kahramanmaraş Gençlerbirliği Genç Erkekler Basketbol takımı Bölge Şampiyonasında süper lig ekiplerini eleyerek 2. Oldu. Bu başarı genç erkeklerde Kahramanmaraş tarihinde ilk oldu.

Kaharmanmaraş Gençlerbirliği’den Basketbol’da Tarihi Başarı
Geçtiğimiz yıl kurulan ve kurulduğundan bu yana Futbol, Voleybol ve Basketbol branşında büyük başarılar elde ederek Kahramanmaraş’ı büyük başarı ile temsil eden Kahramanmaraş Gençlerbirliği destan yazdı. Bu sezon Basketbol da ve Voleybolda bölgesel ligde Kahramanmaraş’ı temsil eden futbolda ise 9 oyuncusunu Kahramanmaraşspor’a profesyonel takıma gönderen Kahramanmaraş Gençlerbirliği, süper lig ekiplerini eleyerek bölge ikincisi oldu. Hatay, Gaziantep, Konya, Kilis ile aynı grupta yer alan temsilcimiz grubunu lider bitirerek finali garantilemişti. Süper Lig ekibi Torku Konyaspor’u 64-60, 2. Lig ekibi Zirve Üniversitesini 63-62, Kilis Belediyespor’u da 100-37 deviren aslanlar final maçında ise Türkiye basketbolunda önemli bir marka olan Tarsus Amerikan Kolejine yenildi ve bölge ikincisi oldu.

Sadece 6 aylık bir takım olan Kahramanmaraş Gençlerbirliği kulüp Başkanı Serdar Bursalı, “Finali kaybettik ama yine de çok mutluyuz. Çünkü bizi hiç hesaba katmayan, Kahramanmaraş’ı turnuvanın en zayıfı gören devleri dize getirdik. Torku Konyaspor bugün süper lig ekibi, Zirve Üniversitesi Gaziantep’in basketbol da markası ve bu finallerin belli takımlarından biri. Biz ise sadece 6 aylık bir takımız. Konya, Kayseri, Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Osmaniye, Niğde, Mersin ve Kahramanmaraş yarıştı.  Biz grubumuzu lider bitirdik ve gözlerine inanamadılar. Bu inanç, ruh meselesidir. Biz orada şehrimizi en iyi şekilde temsil etti. Genç erkeklerde tarihi bir başarı elde ettik. Bu gurur bütün Kahramanmaraş halkının gururudur. Kulüp binamız bile olmadan, kulüp mührümüzü arabamızda taşıyarak büyük başarılar yakaladık. Bir yılda voleybol, basketbol ve futbolda 50-60 yıllık kulüplerin arasında kişiliğimiz ve oyun karakterimizle rakiplerimizde dahil herkesin alkışını aldık. Bizim hedefimiz şehrimize daha büyük başarılar getirmek. Desteksiz neler yaptığımız ortada ama maalesef şehrimiz spor kulüplerine karşı duyarsız. Biz orada 7 gün boyunca kendi imkanlarımızla konakladık. 1 milyonluk şehrin bu büyük başarıya rağmen bu kadar duyarsız olması gerçekten kanıma dokundu. Biz orada elde ettiğimiz başarıyı şehrimiz için kazandık. Emeği geçen aslan yürekli oyuncularımızı, koç İsmail Coşkun, yöneticimiz Mehmet Sürün, bizden desteğini esirgemeyen gerçek bir Kahramanmaraşlı olan sevgili Ahmet Belli ve Fatih Mehmet Ceyhan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni sezonda daha büyük hedeflerimiz var. İnşallah hayal ettiğimiz başarıları elde ederiz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER