google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Obezite İle Mücadelede Kararlı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, çağın hastalığı olarak kabul edilen obeziteyle mücadele kapsamında yeni projeler hayata geçiriyor.

Büyükşehir Obezite İle Mücadelede Kararlı

Büyükşehir Belediyesi son olarak Sütçü İmam Üniversitesi ve Sağlık İl Müdürlüğüyle ortaklaşa çalışma gerçekleştirerek bir kampanya düzenledi. “Sağlıklı beslen hareket et obez olma” ve “Kahramanmaraş yürüyor kilolar eriyor” sloganları ile Kahramanmaraş’ta obeziteye karşı farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen kampanya için 26 Ekim Cuma günü saat 14.30’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde bir tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir Belediyesi olarak obeziteye karşı harekete geçtiklerini ifade ederek tüm vatandaşların sağlıklı nesiller oluşması için bu kampanyaya katılarak destek vermelerini istedi. Başkan Erkoç yaptığı değerlendirmede: “Obezite her açıdan hem ülkelerin sağlığını hem ekonomisine çok büyük zarar vermektedir. Ülkenin verimini düşürmekte, çalışma performanslarını düşürmektedir. Tabi buna çok dikkat edilmesi lazım. Aslında bu çok önemli bir tehdittir. Obezite milletler, insanlar, ülkeler için artık makro tehdit haline gelmiş durumda. Bunun için bizde Kahramanmaraş’ta yoğun gayret ediyoruz. Özellikle yaz spor okullarıyla çocuklarımıza spor alışkanlıkları oluşturma gayreti içerisindeyiz. 10 binlerce çocuğumuza spor etkinliği kursu veriyoruz. Sırf spor alışkanlığı oluşsun diye salonlar açtık ve açmaya devam ediyoruz. Halı sahalar, yürüyüş alanları, bisiklet yolları, yaparak hep beraberce insanları hareketlendirmeye ve obezite derdinden kurtulmaları için çalışıyoruz. Çünkü obeziteden sonra damar hastalıkları başta olmak üzere diyabet gibi birçok hastalık da peşinden gelmektedir. Büyükşehir belediyesi olarak diğer kurumlarımızla birlikte böylesi önemli bir sorun üzerinde projeler hayata geçiriyoruz. Kahramanmaraş’ın bu konuda örnek olacağı inancındayım. Hep beraber obezite gibi önemli bir sorunla mücadele ederek kurtulacağız. İnsanlar daha sağlıklı, huzurlu, mutlu olacak. Daha sağlıklı daha huzurlu daha mutlu bir Kahramanmaraş için buna ihtiyaç var.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466