google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öztunç: Susuz Mahalleler Sorununu TBMM’ye Taşıdı!

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Darıovası ve Elifağızlı mahallelerinde yaşanan ‘su sorunu’nun uzun süredir çözülememesi üzerine mahalle sakinleri perişan oldu.

Öztunç: Susuz Mahalleler Sorununu TBMM’ye Taşıdı!

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak duruma gelmesi üzerine CHP’li Ali Öztunç, konuyu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önüne getirerek, “Bu mahallelerimizin suyu ne zaman verilecek?” sorusu yöneltti. Öztunç, Bakan Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede kalıcı çözüm vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Andırın’ın Darıovası ve Elifağızlı mahallelerinde yaşayan vatandaşların su çilesinin bir an önce çözülmesi adına harekete geçti.

“HALK PERİŞAN EDİLMİŞTİR!”

Mevzu bahis mahallelerin aynı kaynaktan şebeke suyu ihtiyacının karşılandığının altını çizen Öztunç, “Bu mahallelere verilen su için yapılan ölçümlerde içilemez raporu verilmiş ve mahallelerin suyu kesilmiştir. Yaklaşık 900 hanenin yaşadığı bu mahallelere bir haftadır su verilememektedir. Mahalle halkı susuz, hayvanlar susuz, tarlalar susuz kalmış, hak perişan edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“YEREL YÖNETİCİLER NEDEN BİR GİRİŞİMDE BULUNMADI?”

Öztunç, Bakan Pakdemirli’den şu sorulara yanıt vermesini istedi;

1 - Söz konusu mahallelere neden bir haftadır su verilmemiştir. Yerel yöneticiler susuz mahallelerin su ihtiyacının karşılanması için neden hiçbir girişimde bulunmamışlardır?

2 - Bu mahallelerimizin su sorununun çözümü için ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz? Kalıcı bir çözüm düşünüyor musunuz?

3 - Bu mahallelerimizin suyu ne zaman verilecektir?

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER