google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Milletvekili Özdemir’den Af/Ceza İndirimi Açıklaması

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, binlerce mahkum ve mahkum yakınlarının beklediği Af / Ceza İndirimi ile açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Özdemir’den Af/Ceza İndirimi Açıklaması

Cumhur İttifakı Ortağı MHP’nin 2018 yılı Partili Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminde en büyük seçim vaatlerinden biri olan Af/Ceza İndirimi yasasının çıkıp çıkmayacağı, mahkûm ve mahkum yakınlarının gündeminden düşmüyor.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamasında, genel bir affın söz konusu olmadığını ceza indirimi olacağını söyledi.

Özdemir, Yargı Reform Paketi kapsamında infaz sistemini düzenleyen teklifin, tatile girmeden önce Meclis’e getirilip, diğer partilerinde görüşlerinin alınacağını belirtti.

15 Temmuz 2019 tarihinde Meclisin tatile gireceğini belirten Özdemir, askerlik sisteminden sonra en önemli konulardan birinin de ceza indirimi yasası olduğuna dikkat çekerek, toplum vicdanını ve hukuku sarsmadan, ceza indirimi yasasının meclis tatile girmeden çıkarılacağını söyledi.

Düzenlemenin, cezaevlerinden yaklaşık 60 bin hükümlünün tahliyesine imkan sağlayabileceği konuşulanlar arasında.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER