google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kamil Dalkara CHP’den İstifa Etti

Kamil Dalkara, parti içerisinde haksızlık ve hukuksuzluk, halkı yok saymasını ve partinin hiç bir öneriyi dikkate almamasını gerekçe göstererek Cumhuriyet Halk Partisinden Noter kanalı ile istifa etti.

Kamil Dalkara CHP’den İstifa Etti

CHP'den 2009-2014 yılları arası CHP'den Pazarcık Belediye Başkanlığı yapan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP Kahramanmaraş 1. sıradan milletvekili adayı olan Kamil Dalkara, parti içerisinde haksızlık ve hukuksuzluk, halkı yok saymasını ve partinin hiç bir öneriyi dikkate almamasını gerekçe göstererek Cumhuriyet Halk Partisinden Noter kanalı ile istifa etti.

İstifa dilekçesini noter aracılığıyla CHP Genel Merkezi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına ileten Kamil Dalkara, seçim bürosunda istifa dilekçesini partililerle paylaştı. Dalkara, yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yaşamım boyunca bir neferi olarak çalışmaktan yılmadığım partimi, onurlu ve şerefli bir şekilde temsil ettim. 2019 yerel seçimleri öncesi CHP'den tekrar aday adayı oldum. Bu adaylık sürecinde yapılan haksızlık, hukuksuzluk, adam kayırma ve partimizin var olma nedeni olan temel ilke ve değerlerinden uzaklaşmış olması halkı yok sayması, özellikle yerel seçimlerde aday adaylık sürecinde il başkanlığı, ilçe başkanlığı, partimizin milletvekili ve genel merkezin hiçbir uyarıyı ve önerilerimizi dikkate almaması nedeniyle büyük bir azimle yıllarca maddi manevi emek verdiğim ve inançla savunduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ediyorum.”

Dalkara'nın önümüzdeki günlerde başka bir parti çatısı  altında Pazarcık Belediye Başkan Adayı olacağı da konuşuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER