İYİ Parti Heyeti Atatürk Büstüne Çelenk Sundu

Türkiye siyasi tarihine, 4 yıl önce Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin yıl dönümü nedeniyle Kahramanmaraş teşkilatı Atatürk Büstüne çelenk sunu.

İYİ Parti Heyeti Atatürk Büstüne Çelenk Sundu

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı, partinin kuruluşunun 4. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Atatürk Meydanı’nda törene, İyi Pati İl Başkanı Ahmet Çabukel’in İstanbul’da ki, törende olması nedeniyle İl Başkan Vekili Burak Sert, il başkan yardımcıları Süleyman Tekerek, Süleyman İpbüken, Cuma Karakteke, Hakan torun, Mehmet Pamukçu, İsrafil Elmas, Harun Karapınar ve Mehmet Karapınar ve Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ ve çok sayıda partili katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından konuşan İl Başkan Vekili Burak Sert, “Saygı değer basın mensupları, birbirinden değerli İYİ Partinin yöneticileri ve üyeleri Bugün burada partimizin kuruluşunun 4. Yıl dönümü münasebeti ile toplanmış bulunmaktayız. Siyasi tarihimiz, gücü ve iktidarı sonsuz zannedenlerin hüzünlü hikâyeleriyle ve aynı zamanda, “bitti” denilen anda, yeniden yazılan başarı öyküleriyle doludur. İşte İYİ Parti de; Demokrasi ve adaletin karanlığa gömüldüğü bir ortamda, umulmadık bir zamanda çıkıp gelen cesurların öyküsüdür. Partimiz kurulduğu günden bu gün‘e göstermiş olduğu mücadele ile birçok siyasi kuruluşlara örnek olmuş ve yeni kurulacak birçok siyasi partilere cesaret vermiştir. 25 Ekim 2017 de tek yürek olup çaktığımız o kıvılcım; bugün, milletimiz göstermiş olduğu büyük ilgiyle, Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. İşte bu nedenle İYİ Parti olarak biz; Milletimizden aldığımız güçle, yıllardır ülkemizdeki sorunları halının altına süpüren, suni gündemlerle, dedikodularla ve hatta iftiralarla milletin gerçeklerini görmezden gelen iktidara karşı inatla; Memleketimiz dört biryanını karış karış gezip, milletimizin derdini birebir dinleyip, Çocuğunun okul derdine düşmüş annelerin, borç batağında kaybolan babaların, Traktörüne mazot, toprağına tohum alamayan çiftçilerin, Siftah edemeyen esnafların, Eve ekmek götüremeyen emeklilerin, geçinemeyen asgari ücretlilerin, Torpili olmadığı için mülakattan elenen üniversite mezunu işsizlerin, Memleketten ümidini kesmiş, hayalleri çalınan gençlerin, Hayatın her alanında horlanan, şiddet gören, öldürülen kadınların Atatürk’ü sevdi diye din düşmanı ilan edilenlerin, “Mustafa Kemal de benim, Fatih de benim; Osmanlı da benim, Cumhuriyet de benim!” diyenleri,  Kutuplaştırmadan ötekileştirmeden sizlerin derdini konuşuyoruz. Bizler de, Türkiye’nin gelişen dünyadan kopmasına asla müsaade etmeden, iyi bir ülke için, huzurlu bir toplum için, itibarlı bir devlet, zengin bir millet için, adalet için, özgürlük ve demokrasi için, güçlü ve mutlu bir Türkiye için cesaret ve kararlılıkla çalışmalarımıza sürdürüyoruz ve bıkmadan usanmadan yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda partimizin 4. Kuruluş yılını büyük bir heves ve coşku ile kutluyorum. Başaracağız, Başaracağız, Başaracağız. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allaha emanet olun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER