google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Güngör’den Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Güngör’den Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

Güngör’ün,  KGC ziyaretinde Başkan Sermet Çuhadar, Yönetim Kurulu ve Üyeleriyle birlikte AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve AK Parti Kahramanmaraş Teşkilatının üst düzey yöneticileri de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının açıklanmasının ardından Kahramanmaraş'a gelerek seçim çalışmalarına başlayan Hayrettin Güngör, ziyaretlerine devam ediyor.

‘Birlikte Belediyecilik’ söylemiyle STK'ların ve vatandaşların fikirlerine büyük önem verdiğini her fırsatta söylemesiyle dikkat çeken Güngör, bir taraftan STK ziyaretlerini sürdürürken, diğer taraftan da Kahramanmaraş'taki basın camiasıyla bir araya geliyor.

Güngör bu kapsamda AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Onikişubat İlçe Başkanvekili Ali Köfte ve Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Dertli ile birlikte gazetecileri ziyaret eden Güngör, basın mensuplarının sorularını samimiyetle yanıtladı ve Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde nasıl bir yönetim anlayışıyla çalışacağını anlattı.

19 ŞUBAT’TAN SONRA DAHA AKTİF OLACAĞIZ

Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, STK ziyaretlerini hız bir şekilde sürdürdüklerini anlatarak, 19 Şubat’ta kampanya sürecinin başlamasıyla birlikte daha aktif bir seçim çalışması yürüteceklerini söyledi.

İlçe belediye başkan adaylarının 10 gün içinde belli olabileceğine değinen Başkan Debgici, “Bildiğiniz gibi resmi kampanya süreci 19 Şubat’ta başlayacak ama 19 Şubat’a kadar, biz AK Parti kurulduğu günden bugüne hem teşkilatçılık yapmış yerel yönetimler olsun milletvekilliği olsun görev yapmış herkesi ziyaret edip fikrini alıp, görüşünün sorup halini hatırını sorup bir kucaklaşma mantığıyla çalışıyoruz ve gayret gösteriyoruz” diyerek şunları kaydetti:

“Önümüzdeki günlerde yavaş yavaş çarşı, mahalle, köy, kasaba dolaşacağız ve bu ziyaretlerimiz artarak devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hayrettin Güngör Bey tanınıyor. Her ne kadar insanlar farklı şeyler söylese de önemli değil. Hayrettin Bey tanınıyor ve biliniyor. Bizlerde teşkilatlar olarak arazide bir eksiğimiz, yanlışımız var mı? Bunlara bakacağız ve toplumun nabzını tutacağız.

Önerileri alacağız ve belediye başkan adaylarımızla kendi projelerini seçime doğru açıklayacaklar. 19 Şubattan sonra da daha aktif bir seçim çalışması yürüteceğiz. Ama bu seçim sürecinde daha temiz bir seçim kampanyası yürüteceğiz. Dijital çağın gerekliliğini daha aktif kullanarak propaganda yöntemlerini sahada uygulayacağız.”

İYİ VE OLUMLU SONUÇLAR ALIYORUZ

Ziyaretlere yoğun bir şekilde devam ettiklerini ve istişareye önem verdiklerine dikkat çeken Güngör, “Neredeyse her gün alan gezileri yapıyoruz. Ziyaretlerimize İl teşkilatımızla başlamıştık. Ardından Onikişubat, Dulkadiroğlu, Elbistan ve Çağlayancerit ile devam ettik. Önümüzdeki hafta da diğer ilçelerimizde ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Teşkilatlarımızı ziyaretler kapsamında tabi ki kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediyelerde meclis üyelerimizle buluşuyoruz” dedi. Güngör, şunları söyledi: “Bu arada da şehrimizin merkezinde bulunan esnaf ve hemşerilerimizle hasbihal ediyoruz ve konuşuyoruz Şehrimizde daha önceden görev yapmış belediye başkanlarımızı, milletvekillerimizi ziyaret ettik. O ziyaretlerimizi hemen hemen bitirmek üzereyiz ve çok da iyi bir karşılık aldık.”

Vatandaşların kendisinden beklentisini anlatan Güngör, belediye vatandaşların olumlu taleplerini karşılama makamı olduğunu söyledi. Güngör, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Takdir edersiniz ki vatandaşın beklentisi nedir ve ne istiyor diye sordunuz. Kurumları belediye teşkilatları olarak düşündüğünüzde ben uzun yıllar belediyeciliğin içerisindeyim, bazen uygulama tarafımın zayıf olduğunu söyleyenler de var, ben birçok uygulamanın içerisinde de yer aldım, bizzat belediye başkanlığı yapmadım ama sürekli çalışmaların içinde bulundum. Son olarak bulunduğum kurum bir uygulama alanı aynı zamanda. Buralarda büyük tecrübe edindim ama tecrübem tabi ki yeterli değil. Alana girdiğinizde daha farklı tecrübelerle karşılaşıyorsunuz. Belediye olarak düşündüğümüzde yerel düzeyde vatandaşlarımızın taleplerini karşılama sanatı olarak biz özetlemiştik. Burada kurumun bir kapasitesi var, bir kaynağı var, beklentiler var. İşte bütün bunları birbiriyle buluşturmamız lazım.”

HAYRETTİN GÜNGÖR’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ

KGC Başkanı Sermet Çuhadar da, Güngör’ün ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu:

“AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, İl Başkanımız Ömer Oruç Bilal Debgici ve değerli Ak Parti heyetini cemiyetimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Ziyaretiniz bizleri gerçekten sevindirdi.

Hayrettin Güngör beyefendiyi Ankara'da önemli bir mevkide görev yapması ve Kahramanmaraşlı bir bürokrat olması sebebiyle yakından takip ediyoruz ve özellikle istişareye önem verdiğini her fırsatta dile getirmesi bizlere büyük mutluluk veriyor. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti olarak şehrimiz Kahramanmaraş için yapılan her çalışmanın arkasındayız.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER