google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Aycan; Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü Kurulmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, tarih ve kültür merkezi olan Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü’nün kurulması için Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden talepte bulundu.

Aycan; Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü Kurulmalı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’a Vakıflar Şube Müdürlüğü’nün kurulması için girişimde bulundu.

Aycan, konuyla ilgili Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yaptığı yazılı talepte;  “Kahramanmaraş varlığı milattan öncelere kadar uzanan kadim bir şehirdir. Tarih ve kültür merkezidir Kahramanmaraş'ta 45 faal vakıf tarihi ve vakıf nitelikli 200 eser bulunmaktadır. Yüzlerce kişilik imaret hizmeti yürütülmektedir. Kahramanmaraş'ta vakıflara ait emlak ve kiracıları çok sayıdadır. Bu vakıf eserlerinin kontrolü, onarımı, işlemlerinin yürütülmesi ile ilgili yönetim fonksiyonları bilindiği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğünün görev alanıdır. Fakat Kahramanmaraş ta Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatı bulunmamakta ve işlemler başka bir ilden yürütülmektedir. Bu birçok soruna neden olmaktadır. Bu nedenle Kahramanmaraş'ta Vakıflar Genel Müdürlüğü taşra teşkilati kurulmasını saygılarımla arz ederim.” İfadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER