google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Aycan; Hemşirelerin Çalışma Hakları İyileştirilmeli

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM Genel Kurul konuşmasında hemşirelerin sorunlarını gündeme getirdi.

Aycan; Hemşirelerin Çalışma Hakları İyileştirilmeli

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, yaptığı Genel Kurul konuşmasında hemşirelerin çalışma şartlarının ve ücretlerinin iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.  

Aycan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hemşirelik, sağlık hizmetlerinin en eski mesleklerindendir. Sağlık hizmetlerinin her alanında, koruyucu, tedavi edici, rehabilite edici sağlık hizmetlerinde hemşirelere ihtiyaç vardır. Özellikle tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde hemşire bakımı çok önemlidir, tedavinin başarısı hasta bakımıyla ilişkilidir. Covid-19 salgını, hemşire bakımının gereğini ve önemini bir kez daha göstermiştir.

Hemşireler büyük bir motivasyonla mesleklerini yapmaktadırlar. Hemşirelik bakımı için hemşire sayısını ve niteliğini artırmalıyız, hemşire açığını kapatmalıyız. Hemşirelerin çalışma şartları iyileştirmeli, hemşirelerin günlük ve haftalık çalışma saatleri düzenlenmelidir. Hemşirelerin ücretleri iyileştirilmeli ve emekliliğe yansıyacak şekilde düzenleme yapılmalıdır, hemşireler arasındaki ücret farklılığı giderilmelidir. Özel hastanelerde çalışan hemşirelerin de çalışma saatleri düzenlenmeli ve en az kamu kuruluşlarındaki hemşireler kadar ücret ödenmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER