google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

“Şehrin Işıkları” Çıktı

Yeni kitabı ‘Şehrin Işıkları’ okuyucunun beğenesine sunulan yazar Mehmet Gören “İnsan bedenini doyurmak yetmez, ruhunu da doyuracaksın” diyor.

“Şehrin Işıkları” Çıktı
Kahramanmaraşlı yazar Mehmet Gören, Kahramanmaraşlı 26 şair ve yazarla yaptığı röportajları “Şehrin Işıkları” adı altında kitaplaştırdı.

Kahramanmaraşlı yaşayan şair ve yazarlardan Ahmet Süreyya Durna, ALİBÜYÜKÇAPAR, Arif Taşkale, Ali Yar Arslan, Bahaettin Karakoç, Celalettin Kurt, Hanifi Kara, Hasan Ejderha, Haşim Kalender, Hayrettin Önder, İmran Kılıç, İnci Okumuş, Mehmet Göçer, Mehmet Gözükara, Mehmet Narlı, Mustafa Okumuş, Mürüvvet Sarıyıldız, Nurettin Ertekin, Nuri Pakdil, Osman Konak, Ömer Arslan, Ramazan Avcı, Serdar Yakar, Sıddık Demir, Vehbi Vakkasoğlu ve Yasin Mortaş ile yaptığı röportajları kitap haline getiren Yazar Gören,  “Geçmişten geleceğe aktarım yazar ve şairin işidir. Yazı, aydınlatmak için yazılır” dedi.

“İnsan bedenini doyurmak yetmez, ruhunu da doyuracaksın” diyen ve aslen Afşinli olan Göksun Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüten Yazar Mehmet Gören; “Ünleri şehrimizin dışına taşmış hatta bazılarınki ülke sınırlarını aşmış şair ve yazarlarımızı dinleyerek kaleme aktardığım bu röportajlar kitabının hazırlanması 5 yıl sürdü. Şair ve yazarların hayatları, nasıl yazmaya başladıkları, şiirleri, hikayeleri, yazıları ve eserleri ile daha bir çok özel hayatlarından kesitler bu kitabın içerisinde bulabilirsiniz” diyor. Gören, şunları söylüyor:

“Kahramanmaraş şairler ve yazarlar diyarı olduğu için kitaba “Şehrin Işıkları” isminin uygun olacağını düşündüm. Yazar ve şairler bir şehrin ışıkları gibidir. Örnek verecek olursak, Sayın Nuri Pakdil hocamızın Necip Fazıl Saygı Ödülü’nü alırken yaptığı konuşmayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ayakta dinledi. Bir şehrin sembolleri ve önde gidenleri şairler ve yazarlardır elbet. Bir şehrin tanıtımından tutun gelişmesine kadar şair ve yazarlar hep içerisindedir. Geçmişten geleceğe aktarım yazar ve şairin işidir. Yazı, aydınlatmak için yazılır. 

Bu kitabın yayımlanmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Eşref YILMAZ, Mehmet BESNİ, Burak BESNİ, Hacıağalar Tic. İnş. Ltd. Şti-Göksun, 4K / Vestel-Kilim-Mobilya-Göksun,  Rıfat Yardım Petrol İnş. Tur. Taş. Tic. San. Ltd. Şti-Göksun ile kitabın basımını yapan Akbaba Ofsete teşekkür ediyorum.  Ayrıca, bütün şair ve yazarlarımıza da röportajlardan dolayı teşekkür ediyorum.” MEHMET GÖREN KİMDİR?

1967 yılında Kahramamaraş’ın Afşin (Eshab-ı Kehf Şehrinde) ilçesinde doğdu.  Uzun yıllar matbaalarda mürettip olarak çalıştı. Yerel ve ulusal gazetelerde muhabirlik yaptı. Memuriyet hayatı 1992 yılında Afşin Belediyesinde başladı. Dönemin Belediye Başkanı Ergün Ertekin tarafından işe alındı. 

1993 yılında İskenderun Milli Eğitim Müdürlüğü, 1998 yılında Kahramanmaraş Valiliği Basın-Halkla İlişkiler, Dernekler ve Planlama Müdürlüklerinde çalıştım. 2008 yılında Ankara’da yapılan görevde yükselme sınavını kazanıp, K.Maraş Merkez Nüfus Müdürlüğüne Şef olarak atandı. Kasım–2011 tarihinde yine Ankara’da yapılan görevde yükselme sınavını kazanıp, 06.01.2012 tarihinde Adıyaman-Tut Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğüne atandı. 2014 yılının Haziran ayından beride K.Maraş’ın ilçesi Göksun’da Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. 

“İnsanlık Uğruna” (2006) ve "Hüzün Bulutları" (2012) adlı romanları, “Geçmişten Geleceğe” (2015) adlı röportajlar kitabı ile “Ashab-ı Kehf Afşin-Efsus” (2016) adlı kitabı yayımlanmıştır.  “Fotoğraflarla GÖKSUN” (2015) adlı kitabı yayımlandı. "Fotoğraflarla Göksun" adlı resim sergisi açtı. www.mehmetgoren.com/ adlı Kahramanmaraş ve ilçelerini tanıtıcı sitesi bulunmaktadır. 

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme Bölümünü bitirdi.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER