google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

"Küçük Şeyler" Karma Sergisi İlgi Görüyor

Gaziantep SANKO Sanat Galerisi’nde 19 Şubat’ta açılan ve 48 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” karma sergisi, 18 Mart’a kadar gezilebilecek.

 “Küçük Şeyler” başlıklı karma sergi projesi ilk olarak 1996-2012 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer’in girişimleri ile başladı.

2008’de 100 eserle başlatılan Küçük Şeyler Sergi Projesi 2016’ya kadar Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde atılan adımlar sayesinde, her sergide çıtasını daha da yükselterek 5 bin dolayındaki çalışmayı sanatseverle buluşturdu.

Sanatçılardan Özgür Eryılmaz, sanatın yaşama ilişkin sonsuz sayıda çözüm sunduğunu belirterek, “Sergide 48 ayrı renk, yorum, tad ve bakış açısı var. Sanat bize sonsuz seçenekler sunuyor. Sanatın dili sonsuzdur. Bizler doğanın parçasıyız. Taşın bile canı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Resim yapmanın kendisi için “doğayı, insanı, yaşamı, evreni algılayabilme ve anlayabilme çabasını sanatsal üretime dönüştürme olanağı” olarak yorumlayan Eryılmaz, “Resim yapmak kent, kent yaşamı, doğa, insan, yanlızlık, kalabalıklar gibi konuların sanatçı duyarlılığıyla ele alınıp resimsel bir dille yorumlaktır. Sergimizde karışık teknikler, yağlı boya ve akrilik çalışılmış resimler yer alıyor” diye konuştu.Eryılmaz, Sanko Sanat Galerisi’ni beğendiğinin altını çizerek, “Böyle güzel bir galeriyi sanatçılara açan SANKO ailesine sanatçılar adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ağıt Uğur Uludağ, Ahmet Algül, Ahmet Avcı, Ahmet Sönmezocak, Ali Karakoç, Alp Yavuz, Aslı Özen,  Ayhan Çetin, Barış Özyurt, Baki Bodur, Berk Arıkan, Bilal Yazıcı, Candan Uluğ, Cengizhan Konuralp, Ceyda Güler, Ceyhun Yaman, Derya Ülker, Duygu Aydoğan, Eren Çağdaş Karasu, Erhan Lanpir, Eylül Esmer, Filiz Pelit, Gizem Gündüz, Hakan Esmer, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Yıldırım, Mehtap Uygungöz, Merve Karateke, Merve Kurt, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Necati Seydi Ferahoğlu, Nuray Tümer, Nurhilal Harsa, Orhan Zafer, Özden Yarımca, Özgür Eryılmaz, Pelin Özgöçen, Raşit Altun, Samed Arda Selim, Savaş Karagözlü, Selda Eren, Selin Keleş, Serdar Leblebici, Serdar Yılmaz, Sude Erdem, Tamer Derican ve Turgut Akarsu’nun eserlerinden oluşan Küçük Şeyler sergisi, 18 Mart’a kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER