google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Keçeyi Resim Sanatıyla Buluşturdu

Yağlı boya resim yaparken keçe ile tanışan ve keçeyi resimle harmanlamaya karar veren Oya Karakız, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 32’nci kişisel sergisini açtı.

Keçeyi Resim Sanatıyla Buluşturdu

37 yıldır Kahramanmaraş’ta yaşayan ve emekli öğretmen olan Oya Karakız’ın “Zanaattan Sanata Keçe” adını verdiği sergi yoğun ilgiyle karşılandı.

Keçe Yapımını Yerel Göçerlerden Öğrendi

Oya Karakız’ın resimle tanışması kendi evinde açtığı atölyede başladı. 18 yıldan bu yana resimlerinde keçeyi kullanan Karakız, keçe yapımını ise yerel göçerlerden öğrendi. AVM’de renkli yünlerle resim yapmayı da meraklılarına gösteren Karakız, keçe ile resim yapmanın çok zor ve emek isteyen bir uğraş olduğunu belirtti. Ressam Oya Karakız, tüm tasarım ve doğaçlama desenlerin de kendisine ait olduğunu söyledi.

Keçeyle Yapılamayacak Şey Yok

Keçe ile resmin yanı sıra giysiler, çantalar, Fatma Ana eli, nazarlıklar, kolyeler ve kilimler de yapılabileceğini anlatan Oya Karakız, sadece kilimin tek başına yapılamadığını ve yardım gerektirdiğini kaydetti. Böylesine farklı bir sergiyi sanatseverlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Karakız'ın sergisi, ziyaretçilerin hayranlık ve takdirini topladı.Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466