google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

“Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm” Resim Sergisi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sergi Salonu’nda öğrenci sergilerinin ikincisi açıldı.

“Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm” Resim Sergisi
GSF Resim Bölümü 4. sınıf öğrencisi Seda Şakir’in “Kapı’dan Yama’ya Dönüşüm” isimli sergisi sanatseverleri buluşturdu. Sergi açılışı Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, GSF Öğretim Elemanları ve öğrencilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Mehmet Özkarcı,  Fakültemiz öğrencisine ait serginin önemine değindi. Dekan Özkarcı, bu çalışmanın diğer öğrenciler için bir örnek oluşturması gerektiğini ve her zaman bu tür sanatsal etkinliklerde öğrencilere destek verileceğini belirterek, Seda Şakir’i tebrik etti.

Deneysel Atölye dersi kapsamındaki çalışmalardan bir seçki sunan bu sergide; kapı, manzara, Maraş aslanı, otoportre, portre, kolaj ve kırk yama gibi çeşitli konuları işleyen Seda Şakir, empresyonizm’den ekspresyonizme ve soyut sanata uzanan geniş bir üslup, teknik ve malzeme denemeleri ile zengin bir içerik sundu. Sanat’ta arayışların ve yeni denemelerin bitmeyeceğini söyleyen Seda Şakir, resim yapma sürecinin insanın kendi kendini analiz ettiği, kendini hem tanıma hem de gerçekleştirme sürecine dönüşen uzun bir yol olduğunun altını çizerek, açılışa gösterilen ilgi için teşekkür etti.

“Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm” isimli resim sergisi GSF Sergi Salonu’nda 08.04.2016 tarihe kadar gezilebilir.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER