google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

7. "Tarım Ve İnsan" Fotoğraf Sergisi Kahramanmaraş’ta

7. Tarım Ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf Yarışmasında Sergilenmeye Değer Görülen Fotoğraflar Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde sergilenecek.

7.
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde altıncısı düzenlenen "Tarım ve İnsan" konulu ulusal fotoğraf yarışmasında sergilenmeye değer görülen fotoğraflar öğrencilerin, tarıma hizmet veren ve alan kurum ve kuruluşların sivil toplum örgütlerinin ve halkımızın tarımsal değerlere ilişkin sosyal ve bireysel duyarlılığını geliştirmek amacı ile 5 gün süre ile sergilenecek.


Konu hakkında açıklama yapan İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU’ Bereketli topraklarımızın çalışkan insanlarının fotoğraf karelerinden oluşan ‘Tarım ve İnsan ‘ konulu fotoğraf sergisinin 7. Sini Kahramanmaraş’ta sergilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin dört bir yanından tarımla ilgili fotoğrafların bulunduğu sergi, tarımın ne kadar önemli olduğunu ve ne gibi aşamalardan geçtiğini bizlere anlatmakta. İlimizde sanatseverler tarafından ilgi ve beğeni ile karşılanan Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergimize tüm haklımız davetlidir’ Dedi.

7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının amacı, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır.


7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına bu yıl 401 katılımcı 1.827 eserle katıldı, değerlendirmeye alınan 739 eserden 17 eser ödül, 156 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi.

İlimizde Müdürlüğümüz personellerinden Abdüssamed SERDAROĞLU, ‘nesilden nesile’ isimli fotoğrafı da sergileme ödülü aldı.

09 MART 2016 Çarşamba günü 10.30 da açılacak olup 13 MART 2106 tarihine kadar açık kalacak.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER