Türkoğlu’nda Yunus Emre Ortaokulu Kütüphanesine Kavuştu

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, öğrenci velisi Necla Limon Bolat’ın başlattığı, Türkoğlu Belediyesi ve Dostluk Grubu Derneği’nin katkılarıyla Şekeroba Mahallesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu Kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı.

Türkoğlu’nda  Yunus Emre Ortaokulu Kütüphanesine Kavuştu

Programa, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Hakverdi, AK Parti İlçe Başkanı Av. Feyzettin Okumuş ile yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Bozdoğan, Ahmet Nar, Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ali Davarcı, Türkoğlu Muhtarlar Derneği Başkanı Hıdır ilyas Çiftçi, Okul Müdürü Ökkeş Korkmaz, öğrenciler ve veliler katıldı.

"Eğitim kırmızıçizgimiz ve hassas noktamızdır”

Programda söz alan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, eğitim ve Kültüre yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlar olduğuna dikkat çekerek, “Eğitim ve okul konusunda belediyemiz kesinlikle bu projelere destek veriyor. Bunu 2004 yılında ilk Belediye Başkanı olduğumda iki katlı bir belediye binası vardı. Beyoğlu’nun içerisinde anayolun üzerine bir tane belediye binası yapıldı. Eski belediye binasını da Mustafa Okumuş Halk Kütüphanesine dönüştürdük. Şuan bilgisayar odalarıyla yine öğrencilere hizmet vermektedir.2014’te belediyeler kapanınca Beyoğlu, Şekeroba, Kılılı ve Yeşilyöre’deki belediye binalarını da milli Eğitime geçti. Buraları başka şekilde de değerlendirebilirdik ama bizim önceliğimiz gençler ve öğrenciler. Öğrencileri, nitelikli ve kaliteli eğitim almayan toplumlar kesinlikle ileriye gidemez. Yine önümüzdeki Kasım ayının 21 inde Çakıroğlu ve Kaledibi iki okulu Kahramanmaraş vakfı ile beraber ortaklaşa restorasyonunu yapıyoruz. Öğrencilerimize de inşallah kışlık yardım yapacağız. Okullarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şekeroba Mahallemiz eğitime önem veren önemli bir mahallemizdir, bizde başta eğitim olmak üzere tüm yatırımlarımızda pozitif ayrımcılık yapıyoruz, kent meydanı ile en büyük millet bahçesini bu güzide mahallemize en güzel şekilde yaptık. Bugün burada belediyemizin katkıları ile yapımı tamamlanan kütüphanemize büyük gayretlerle kitap toplama kampanyasına önderlik yaparak beş bin kitap toplayan Şekeroba'lı hemşerimiz Necla Limon Bolat hanımefendi ile Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği başkanı ve Türkoğlu Gündem haber sitesi sahibi Abdurrahman Akbaba' ya, çok kıymetli DOSTDER ailesine ve hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER