Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüs Evin Duvarına Çarptı

Adıyaman’ın Besni ilçesinde pamuk toplamaya giden tarım işçilerini taşıyan servis minibüsünün yoldan çıkarak evin duvarına çarpması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüs Evin Duvarına Çarptı

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’in Araban İlçesine bağlı Karavaiz Köyü’nden, Adıyaman’ın Besni ilçesi Akkuyu Köyü’ne pamuk toplamaya giden tarım işçilerini taşıyan Murat I.’nın kullandığı 47 KP 504 plakalı servis minibüsü kontrolden çıkararak bir evin duvarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürücü ile birlikte minibüste bulunan Meyrem K. (41), Gülay I. (43), Arife K. (30), Meyrem I. (55), Fatma K. (14), Timur F. (20), Nuriye F. (51), Bekir B. (20), Emel I. (29), Seydi Vakkas K. ve ismi öğrenilemeyen 4 kişi yaralandı. Yaralılar ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Besni Devlet Hastanesi ve Gaziantep Araban Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kaza sonrası Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Besni Devlet Hastanesine gelerek yaralıları ziyaret edip Başhekim Ali Helli’den yaralılar hakkında bilgi aldı.

“Ucuz atlatılmış bir kaza diyebiliriz”

Vali Mahmut Çuhadar, hastanede yaptığı açılamada, “Bu sabah Gaziantep’in Araban ilçesinden, Besni ilçemiz Akkuyu köyüne tarım işçileri taşıyan bir minibüsün yoldan çıkarak boş bir binanın duvarına çarparak maalesef 15 tarım işçimiz yaralanmış ve bunların 11’i Besni Devlet Hastanemizde müşahede altına alınmış, diğer 4 işçimizde Araban Devlet Hastanemize sevk edilmiş. Şu anda hayati tehlikesi olan yok ve hepsi kontrol altındadır. Ucuz atlatılmış bir kaza diyebiliriz. Bizde hastalarımızı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Devlet olarak ne gerekiyorsa yapılmıştır. Tekrardan geçmiş olsun diyor ve bu tür kazaların yaşanmamasını temenni ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER