Kahramanmaraşlı Dağcılar Kaya Düldülü Dağı’na Tırmandı

MADOSK Kahramanmaraş Dağcılık ve Doğa Sporları ekibi, Kahramanmaraş ve Osmaniye il sınırında bulunan Kaya Düldülü Dağına tırmandı.

Kahramanmaraşlı Dağcılar Kaya Düldülü Dağı’na Tırmandı

Tırmanış hakkında bilgi aktaran, MADOSK Kahramanmaraş Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp Başkan Yardımcı İsmail Nar, "13 Kasım 2021 Cumartesi günü, İlimiz merkeze uzaklığı 70 km olan Onikişubat İlçesi Kalekaya ve Bunsuz Mahallesi sınırlarına yakın bir bölgede bulunan Gıcılı çeşmesine kamp atıldı. Pazar sabah erken saatte yürüyüşe başlayan dağcılar çatlak kaya yapısı ve çok fazla boş kayaların olduğu, boşluk hissi ve adrenalin yüksek olduğu engebeli arazileri ve sarp kayalıkları aştıktan sonra öğle saatlerinde zirveye ulaştık,  Ankara, İstanbul, Kayseri ve Osmaniye illerinden katılım sağlayan 20 dağcı ile başarılı bir tırmanış gerçekleştirildi" dedi.

Düldül dağı hakkında bilgi aktaran İsmail Nar, kaya blok öncesi kaybolmaya müsait ormanlık, çalılık alanların ve yüksek uçurumların olduğu, dik ve çıkılması zor ve tehlikeli kaya yapısıyla dağcılık eğitimi, tecrübesi ve rota hakkında bilgi sahibi olmayan dağcı ve doğaseverlerin kesinlikle gitmemesi gerektiğini söyledi.

MADOSK'un Türkiye Dağcılık Federasyonu üyesi olan , Kahramanmaraş'ın tırmanış rotalarını ve doğal güzelliklerini tanıtma konusunda her zaman hazır olduklarını belirten Nar, "Katılım sağlyan tüm sporculara tebrik ve teşekkür ederim" dedi    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER