Başkanı Eroğlu; Özne Olacağız Nesle Olmayacağız

Türkiye Güreş Federasyonu 5. Olağan ve Mali Genel Kurulu sonrası yeni başkan seçilen Kahramanmaraş’ın gururu Şeref Eroğlu, devir teslim töreninde yaptığı açıklamada; “Özne olacağız nesle olmayacağız” dedi.

Başkanı Eroğlu; Özne Olacağız Nesle Olmayacağız

Dünya ve Avrupa şampiyonu Milli Güreşçi Kahramanmaraşlı Şeref Eroğlu, 152 oy alarak Türkiye Güreş Federasyonunun yeni başkanı seçilmişti.

Ankara’da gerçekleşen devir teslim töreninde Kahramanmaraşlı gazetecilere özel açıklama yapan Şeref Eroğlu, “Siz de gördünüz bugün itibariyle bismillah dedik görevimizi devraldık. Bunu da büyük güreş ailesiyle. Güreş ailesini meydana getiren kulüplerimizde hocalarımız da, eski şampiyon abilerimizle, bu yeni şampiyon kardeşlerimizin kısacası, tüm camianın tamamıyla bütünüyle birlikte yaptık. Bu benim için çok önemliydi. Çünkü özne olacağız, nesne olmayacağız diye yola çıktık.

Güreş camiasını bir yerde topladık. Benim zaten en büyük vaadim, hayalim de buydu. Darmadağın olmuş bir güreş camiası hiç kimseye fayda getirmezdi. Tek olmuş, yumruk olmuş, güreş camiası dosta güven verir, düşmana korku salar. Bizim amacımız belli artık. Biraz önce de söylediğim Mevlana ne diyor? ‘Dün dünde kaldı şimdi yeni şeyler söylemez lazım.’ Biz artık bismillah dedik yola çıktık. Bu saatten sonra milletimizin yararına, devletimizin yararına, güneşimizin yararına hayırlı işlerde buluşmak istiyoruz. Hayırlı işlere imza atmak istiyoruz. Rabbim bunun için bize güç kuvvet versin, feraset versin, sabır versin. Bu bizim için önemli. Burada sizin aracılığınızla başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sayın bakanımız ve bakan yardımcılarımıza, genel müdürüme, spor bakanlığının değerli bürokratlarına ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER