Ahmet Cangüven Pazarcık Esnaf Odasına Adaylığını Açıkladı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde İşletmeci Ahmet Cangüven (Kara), Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Ahmet Cangüven Pazarcık Esnaf Odasına Adaylığını Açıkladı

İlçenin sevilen esnaflarından Ahmet Cangüven, “Esnaf ve sanatkarlarımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz takdirde, işi darda olana yardımcı olmak, mevcut işlerinin daha iyi hale gelmesini sağlamak, hızla değişen ve gelişen çağımızda üyelerimizin desteklenmesi için çalışmak olacaktır. Ekonominin belkemiği olarak değerlendirdiğimiz esnafımızın yaşadığı acı tablo bizleri bir kez daha düşündürmüş, geçmiş yıllarda olduğu gibi salgın döneminde de meslek sahiplerinin yaşadığı krizlere bir çare olunmaması karşısında bizler de sizlerden gelen yoğun talepler üzerine adaylığımızı açıklıyoruz. Önümüzdeki süreçte de genç ve dinamik ekibimiz ile çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

“Esnaf, köyümüzün mahallemizin ağabeyleri ablalarıdır”

Esnaf ve Sanatkarların temsilinde haklarının korunmasında, geliştirilmesinde, çalışmalar yapılmasının yanında, üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımızdan üstün tutarak, günün her saati kendilerine hizmet etmeyi görev kabul edeceklerinin altını çizen Ahmet Cangüven, “Esnaf ve sanatkarlar bir toplumun iş hayatına can veren damarlardan birisidir. Bizim kültürümüzde medeniyetimizde esnaf, sadece alan satan veya ticaret yapan değildir.  Bizim kültürümüzde esnaf, köyümüzün mahallemizin sokağımızın çarşımızın birer ağabeyleri ablalarıdır. Esnaf manevi değerlerimizin kültürün ve samimiyetin muhafızıdır. Esnaf bulunduğu şehrin bir aynasıdır. Alın teriyle gecesini gündüzüne katan cumartesi pazarı olmayan hem kendi geçimini sağlamak için hem ülkesine vatanına ekonomik yönden katlı sağlamak amacıyla bileğinin gücüyle çalışan, benim değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerimdir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER