google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

TYB Kahramanmaraş Şubesinden “Osman Nalbant İle Söyleşi” Programı

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Eski Genel Müdürü Osman Nalbant İle Söyleşi programı düzenliyor.

TYB Kahramanmaraş Şubesinden “Osman Nalbant İle Söyleşi” Programı

TYB Kahramanmaraş Şube Eski Başkanı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Göktürk’ün yöneteceği “Osman Nalbant ile Söyleşi” programı, 30.11.2018 Cuma günü saat 19.30’da Kahramanmaraş Öğretmenevi yanında bulunan ‘Kıraathane’de gerçekleştirilecek.

Programda ayrıca Tanburî Yusuf Tarık Günaydın tarafından tanbur dinletisi icra edilecek.

OSMAN NALBANT

1951 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1971 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandı. 1976 Yılında buradan Sosyoloji Yüksek Lisans Diploması ile birlikte yan dal olarak Eğitim Psikolojisi ve Felsefe-Mantık Sertifikalarıyla mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi’nde “Sosyoloji Asistanı” olarak çalışmaya başladı ve 1981 yılında çeşitli nedenlerden dolayı bu görevini bırakmak zorunda kaldı. 1981 - 1990 yılları arasında ticaretle meşgûl oldu. 1990 Yılında Kültür Bakanlığı Kahramanmaraş İl Kültür Müdürlüğü görevine atandı. 1994 Yılında Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Topluluğu Müdürü olarak görevlendirildi. 2003 Yılının Ocak ayında Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevine vekâleten atandı. 2004 Yılının Ekim ayında emekliye ayrıldı. 2005 Yılının Mart ayında Kültür ve Medeniyet dergisi olan Mostar’ı çıkarmaya başladı.  Ayrıca Semerkand Yayın Grubu bünyesinde çeşitli kitapların editörlüğünü üstlendi. 2008 yılında Mostar’daki görevini devredip Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Sağlık Sosyal ve Sportif Aktiviteler Daire Başkanlığı görevine başladı. 2009 Yılının Ekim ayında aynı üniversitede Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Şimdilerde ise bir yılın neredeyse yarısını Bosna’da geçirerek Boşnak kardeşlerimize Türkçe öğretiyor.

Çalışmaları:

-1973 - 1976 EDEBİYAT DERGİSİ - Yayın Kurulu üyeleği, editörlük

-1975 “Aşiret Yaşamının Sosyo-ekonomik ve Sosyo- kültürel Kökeni (Harran Örneği)”     

(Yüksek Lisans Tezi)

 -2002 “GÜLÜN ÇAĞRISI I - II - III” - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

-“BEKTAŞÎ NEFESLERİ” - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

 -2003 “MUM KİMİN YANAN KERKÜK” Kerkük Türküleri - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

-“KARACAOĞLAN TÜRKÜLERİ” - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

-“PİR SULTAN ABDAL TÜRKÜLERİ” - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

-2005 - 2008 MOSTAR DERGİSİ Genel Yayın Yönetmenliği

-“ACEMBUSELİK MEVLEVİ AYİNİ” Albümü (Ahmet Avni Konuk Bestesi) Sanat Yönetmenliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER