google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Türkoğlu'nda Seracılık Yaygınlaşıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu İlimizin Seracılık Yönünden Kalbi Olan Kadıoğlu Çiftliğindeki Sera Alanlarında incelemelerde bulundu.

Türkoğlu'nda Seracılık Yaygınlaşıyor
Yıllar önce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yönlendirmeleriyle kadıoğlu çiftliği mahallesinde 2010 yılında 23 dekar bir alanda üretim yapılan seralardan günümüzde 250 dekar alanda üretim yapılmakla birlikte 100 dekarlık bir alanda sera kurum faaliyetleri devam ediyor.



Kadıoğlu mahallesindeki Seralarda incelemelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu; ilimizde seracılığın  her geçen yıl artarak devam ettiğini belirterek ilk zamanlarda 23 dekar alanda üretim yapan çiftçilerimiz günümüz itibariyle 250 dekar alanda üretim yapıyorlar ve yine 100 dekarlık yeni bir sera kurulumu ile birlikte 350 dekarlık alanda üretim yapacaklar ve inanıyorum ki bu artış her geçen yıl artarak devam edecektir dedi.



Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları tarafından gerek kurulum aşaması gerekse üretim ve pazarlama aşamasında yakından takip edilen seralar da, yetiştiricilik, zirai mücadele yöntem ve teknikleri, gübreleme hakkında üreticilere düzenli olarak teknik destek sağlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER