google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Türkoğlu Avasım Türk Oyunları Festivalinin Hazırlıkları Başladı

Türkoğlu ilçemizde geçen yıl 1.si düzenlenen Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali, bu yılda 20-21-22 Mayıs tarihinde 2.si yapılacak olan festival hazırlıklarının ilk toplantısı, ilçe Kaymakamı Serdar Kartal ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş Başkanlığında ilçe kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkoğlu Avasım Türk Oyunları Festivalinin Hazırlıkları Başladı
Yapılan toplantıda, başvuruların takibi ve iletişim,ulaşım,konaklama,rehberlik,hakemlerin temini,sporcuların konaklaması ,temizlik ekibi,atlı birlikler için görevli temini, sanatçıların karşılanması,güvenlik vb. konularda daire amirlerine görev dağılımı yapıldı. 

Yaklaşık 2 saat süren festivalin ilk toplantısı sona erdi.  

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş toplantıdaki konuşmasında;”Geçen yıl ilçemizde, Cumhurbaşkanımızın oğlu Sn.Bilal Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanımız Sn.Mahir Ünal ve Milletvekillerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz, TRT SPOR olmak üzere 24 kanalın canlı olarak yayınladığı, gündüzleri güreş,ok atışları Gökbörü oyunları vb. gösterilerin olduğu, akşamları ise büyük sanatçılarımızın konserler verdiği dolu dolu geçen 3 gün ilçemizde tarihi günlerden birini kazasız belasız bir şekilde yaşamıştık.Yine bu yılda 2.sini düzenleyeceğimiz 2.Uluslar arası Türkoğlu Avasım Türk Oyunları Festivalimizin toplantısını Kaymakamımız Sn.Serdar Kartal Başkanlığında gerçekleştirdik.inşallah Belediyemiz,Kaymakamlığımız ve diğer kurumlarımız ile bu festivalimizi de kazasız belasız gerçekleştireceğiz” diyerek konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER