google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

"Sınav Günü Gürültü Yapma, Geleceğimi Çalma"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Pazar günü gerçekleştirilecek YGS’ ye öğrencilerin daha sessiz ve huzurlu bir ortamda girebilmeleri için bir dizi önlem aldı.

Sınava girecek öğrenciler için konunun önemini anlatan bilboard çalışmaları yaparak şehrin muhtelif yerlerine asan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri özellikle okul bölgelerinde ses ve gürültü olmaması için çaba sarf ediyor. Ayrıca sınavın yapılacağı okulların etrafında Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri önlem alacak ve Alo 153 hattına bu konu da gelen şikâyetlere anında müdahale edecek.

Sınava girecek öğrencilere gürültüsüz ve huzurlu bir ortam oluşturma noktasında vatandaşları daha duyarlı olmaya davet eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri konuya ilişkin yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Her biri bizim evlatlarımız olan öğrencilerimizin, eğitim öğretim hayatları boyunca büyük emek ve özveriyle hazırlandıkları YGS’ye gürültüsüz ve huzurlu bir ortamda girebilmeleri için vatandaşlarımızın, 13 Mart 2016 Pazar günü, 10.00-13.00 saatleri arasında bu konuda daha hassas ve duyarlı olacaklarına inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER