google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Şiirin Muhteşem Finali

Yahya Kemal İlkokulu koordinatörlüğünde yürütülen, ‘Yahya Kemal Şiir Okuyor ‘’ ‘’Yedi Güzel Adam Yedi Güzel Şiir Okuyan Küçük İnsan ‘’adlı şiir okuma yarışmasını yapıldı. Yarışmanın ödül töreni Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlendi

Şiirin Muhteşem Finali
Ödül törenine Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt , Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Mehmet İspir, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Okul Müdürü Hüseyin YILMAZ açılış konuşmasında;

Genciniz, yaşlınız, anne ya da baba olanınız, pırıl pırıl, ışıl ışıl gözlerle çocuk olanlarınız, Sizleri muhabbetle kucaklıyorum. Ve sizleri insanlık için en güzel dünya standartlarını oluşturmaya, keşifler yapmaya, faydalı ilme, eğitime, hayırda sınırlarınızı ahiretiniz için hazırlık olsun diye zorlamaya, teşvik ediyorum. Birlikte güzeli, doğruyu, adili, faydalıyı örnek ve hakim kılmak istiyorum.Sevgili Misafirlerimiz,

Çocuklarınızı en önemli yatırım aracı olarak görün. Onların en mükemmel şekilde eğitilmeleri için uğraşın.

Kendinizi, genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayırımı yapmadan, suni mazeretler üretmeden her gün, her an eğitin ve sürekli geliştirin.

Okulumuzun vizyonu olan “Yedi Güzel Adam Gibi Adam Yetiştirme” söyleminin bir tezahürü olan şiir projemiz için bu salonda bir araya gelen siz çok kıymetli misafirlerimizi tebrik ediyorum.

Yahya Kemal İlkokulu öğretmenleri öğrencileri olarak ortaya çıkarmış olduğunuz bu güzel projeden dolayı hepinizi kutluyorum Sağ olun var olun. Rabbim biz eğitimcileri İnşallah bu sevimli öğrencilerimizin hizmetinden ayırmasın diliyorum.

İçim içime sığmıyor. İşlerimizde çok başarılı olmak istiyorum. Hemen istiyorum, hayallerim, emellerim, niyetlerim yaşanır olsun, dedi.Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT hediye töreninde yaptığı konuşmasında: “ Kitap okuma çalışmamız ilimizde üzerinde durduğumuz en önemli konulardan bir tanesi.İlimizde bu yarışmaya yoğun bir katılım var. Bu anlamda Yahya Kemal İlkokulunun yapmış olduğu Şiir Projesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum, dedi.

Şiir okuma yarışmasında 1. olan öğrencilere hediyeleri olan çeyrek altın, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından verildi. Yarışmada ikinci ve üçüncü olan öğrencilere eşofman takımı hediye edildi. 7 Şiirin hepsini ezberleyen 89 öğrenciye hediye olarak “Başarı Belgesi ve Madalya” verildi.

Nuri Pakdil’in Anneler ve Kudüsler şiirinin birincisi 3-C sınıfı öğrencisi Cihan Yemşen birincilik ödülü olan çeyrek altını, Savaşlarda anne babalarını kaybeden yetim öğrencilere hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER