google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Rektör Deveci, Öğrenciler ve Aileleri ile Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı kayıt haftasında yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aileleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Rektör Deveci, Öğrenciler ve Aileleri ile Bir Araya Geldi
Rektör Deveci, KSÜ Avşar Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bahçesine kurulan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tanıtım stantlarını gezdi. Rektör Deveci öğrenciler ve ailelerinin sorunsuz bir kayıt dönemi geçirebilmeleri ve her türlü ihtiyaçlarının giderilebilmesi için oluşturulan KSÜ Öğrenci Danışma Merkezini de ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini tercih ederek yerleşen öğrencileri tebrik eden Rektör Deveci, öğrenci odaklı yönetim anlayışıyla hareket ederek, eğitim hayatlarının her döneminde öğrencilerin yanında olduklarını ifade etti.

“2017-2018 eğitim-öğretim yılında Üniversitemizi ön lisans ve lisans olmak üzere yaklaşık 6 bin 68 öğrenci tercih etti. Yeni kayıtlarla birlikte öğrenci sayımızın 43 bine ulaşmasını hedefliyoruz.” diyen Deveci, boş kalan kontenjanlarında ek yerleştirmelerle dolacağını düşündüklerini ifade etti.Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aileleri ile sohbet eden Rektör Deveci, ailelerin ve öğrencilerin Üniversiteye ilişkin ilk izlenimleri ve taleplerini dinledi. Üniversitenin ortamından ve sunduğu imkânlardan son derece memnun kaldıklarını ifade eden öğrenci aileleri Rektör Deveci’ye oluşturdukları öğrenci dostu atmosfer için teşekkürlerini ifade ettiler.

KSÜ’de kayıtlar 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ders kayıtları ise 28 Ağustos-8 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl ilk kez uygulanan elektronik kayıt sistemiyle kayıt yapan öğrenciler ise 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt için gereken belgeleri yerleştikleri bölümün öğrenci işleri bürosuna teslim edecekler.

Kayıt işlemlerine ilişkin detaylar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi web sitesinde (www.ksu.edu.tr) yayınlandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER