google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Rektör Can, Öğrencilerle Yemekte Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, öğrencilerle bir araya gelerek talep ve memnuniyetlerini dinledi.

Rektör Can, Öğrencilerle Yemekte Bir Araya Geldi

KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeteryada öğrencilerle birlikte yemek yiyen Rektör Can’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak ve Prof. Dr. Kadir Saltalı eşlik etti.

Öğrencilerle sohbet eden ve taleplerini dinleyen Rektör Can, “KSÜ yönetimi olarak sorunları öğrenci odaklı bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Öğrencilerimizin problemlerini tespit edip tek tek çözmek için çalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerimizin sorunlarını birimlerden gelen talepler, öğrenci temsilcileri vasıtasıyla ve bire bir yaptığımız görüşmelerle belirleyerek çözüm noktasında ilgili birimlerimizi harekete geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğrenci etkinliklerini tüm yıla yayarak öğrencilerin ders dışında da kaliteli zaman geçirmesini ve 24 saat yaşayan bir üniversite ortamı tesis etmeyi hedeflediklerini belirten Rektör Can, “Üniversite içerisindeki sosyal alan eksikliğini kısa sürede çözecek, öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir ortam sağlayacağız. Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarını üniversitemizin imkânları ölçüsünde destekleyerek daha çok çalışan, üreten ve yeniliklere açık bir üniversite öğrencisi profili inşa edeceğiz.” dedi.

KSÜ’nün bütün bu çalışmaların yanı sıra imkanlar ölçüsünde öğrencilerine maddi destek sağladığını ifade eden Rektör Can, ihtiyaç sahibi öğrencilere yemek bursu ve yarı zamanlı çalışma olanağı sağladıklarını söyledi. Rektör Can ayrıca Kızılay’ın katkılarıyla oluşturulan Giysi Bankasıyla çok sayıda öğrenciye giyim konusunda da destek verdiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER