google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Prof. Dr. Kısa’dan 18 Mart Mesajı

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Kısa’dan 18 Mart Mesajı
Prof. Dr. Kısa’nın mesajı şöyle:

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlamaktayız. Çanakkale Zaferi hiç bir devletin, hiçbir ordunun, hiçbir silahın, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha güçlü olmadığının en somut göstergesidir. Üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Çanakkale Savaşı’nda, milletimiz, binlerce evladını şehit vermiştir.

Çanakkale Savaşı’nda ülkemizin istiklali ve bağımsızlığı şehitlerimizin kanlarıyla yazılmıştır. Bu kutsal emaneti korumak için bugün hepimize düşen ortak görev, ulusal değerlere, bilince, cumhuriyete sahip çıkmak ve bu şanlı zaferin nasıl kazanıldığını gelecek kuşaklara aktararak, bu ruhu sonsuza kadar yaşatmaktır. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi'ni ve şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bizlere armağan eden; vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Ulusunun huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER