google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Pazarcık Belediyesi 100 Yaşında

Pazarcık Belediyesi tarafından düzenlenen üç günlük 100. Yıl festival etkinlikleri Pazarcık İlçesinde coşkuyla kutlandı.

Pazarcık Belediyesi 100 Yaşında

Festival ilk olarak Cuma günü düzenlenen açılış ile başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi eşliğinde, Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ, Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu, Pazarcık İlçe Garnizon Komutanı Yıldırım Özbaş, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların katılımı ile ilçe merkezinde kortej yürüyüşü ile gerçekleşti.Kortej yürüyüşünün ardından Pazarcık Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan vatandaşlar bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın 100. Yıl meşalesini yakması ile başladı.Festival etkinliği Pazarcık İlçe Kaymakamı Çağlayan Aydın ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın konuşmalarının ardından, sahneye çıkan TRT Halk oyunları gösterileri, Animasyon gösteri ekibi, Zafer Bertizlioğlu konseri ve son olarak da Havai fişek gösterileri ile son buldu.

ALİŞAN VE SEVTAP SONU GECEYE DAMGA VURDU

Pazarcık Belediyesin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Atatürk Parkında devam eden etkinlikler ilk olarak Okçuluk yarışması ile başladı. Okçuluk yarışmasının ardından Animasyon gösteri ekiplerinin Atatürk parkında çocukları eğlendirmesi ile devam etti.Konser saatinin gelmesiyle vatandaşların konser alanında toplanması ile birlikte, konser ilk olarak İçişleri Komisyonu Başkanı Milletvekili Celalettin Güvenç, Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, İlker Çitil, Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki, Pazarcık Eski Belediye Başkanı Kamil Dalkara, Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu, Pazarcık İlçe Garnizon Komutanı Yıldırım Özbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ, Belediye Meclis Üyelerimiz ve vatandaşlarımızın katılımı ile, TRT Halk oyunları gösterisi ile başladı.TRT Halk oyunları gösterilerinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere konser alanına çıkan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; “Kültür ve Turizm Bakanlığımız desteği ile Pazarcık Belediyemizin kuruluşunun 100. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliğimiz gerçekten ilçemiz adına çok güzel etkinlik oldu. Birlik ve beraberlik gösterdiğimiz bu güzel günde, ben ilk olarak buradan ebediyete göç eden bütün Belediye Başkanlarımızı rahmet ile anıyor, yaşayan Belediye Başkanlarımıza ise uzun ömürler diliyorum. Pazarcık, Kahramanmaraş’ın ilçelerinin için de sosyal ve kültürel anlamda çok zengin bir ilçe. Bu etkinlik gurbetçi ve Pazarcık’ta yaşatan vatandaşlarımızın birlik beraberliği adında göstermiş olduğu çok güzel bir etkinlik oldu. Ben bu vesile ile Başta Milletvekillerimiz olmak üzere Belediye Başkanlarımıza ve etkinliğimize katılan bütün misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın ise konuşmasında; “Pazarcık Belediyemizin kuruluşunun 100. Yıl dönümü münasebetiyle, Belediyemiz tarafında düzenlenen birbirinden güzel etkinliklere katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dolu dolu bir program var; Ben buradan emeğe geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İçişleri Komisyonu Başkanı Milletvekili Celalettin Güvenç ise şunları ifade etti; “ Güzel bir yaz akşamındayız, Belediye Başkanımızı içtenlikle tebrik ediyorum. Gurbetçilerimizin şehrimizde olduğu, sıla rahim için bulundukları bir dönemde yaptıkları bu festival her türlü takdirin üzerindir” dedi.Protokol konuşmalarının ardından sahneye çıkan Pazarcık Eski Belediye Başkanları Ali Bozdağ ve Kamil Dalkara; Pazarcık İlçe Kaymakamı Çağlayan Aydın ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın plaket takdimi ile devam etti.

Plaket takdiminin ardında konuşma yapan Pazarcık Eski Belediye Başkanı Kamil Dalkara; “Yurt içinde ve yurt dışında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tüm Pazarcıklıları bir araya getirip buluşturabilmekti; Bunu beş yıllık Belediye Başkanlığım döneminde elimden geldiğince yapabilmeye yaptım ama Sayın Belediye Başkanımıza ben çok teşekkür ediyorum. Bugün ki organizasyon gerçekten çok güzel.Bu kitleyi bu kalabalığı yakalamak çok güzel, çünkü bu kalabalık bizlere bir şey öğretiyor. Barışın kardeşliğin hoşgörünün merkezi olduğunu gösteriyor. Hep hayal ettiğim bir şeydi; Hepimizin beklediği tüm Pazarcık’ı kucaklayan, kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan herkesi kucaklayan bir belediye ihtiyacı vardı. Sağ olsun; tabi bugüne kadar tüm Belediye Başkanlarımız bunları mutlaka başarmışlardır ama Sayın Başkanım bugün bu organizasyonla bunu bir kez daha sizlerle bizlerle buluşturmaktan şeref ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Ben bu organizasyonda başta Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.Plaket takdiminden sonra sahneye çıkan Pazarcıklı sanatçı Sevtap Sonu birbirinden güzel şarklarını vatandaşlar ile buluşturdu. Ve son olara sahneye çıkan Ünlü Sanatçı Alişan birbirinden güzel şarkılar seslendirerek vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

LARA VE ZAFER BERTİZLİOĞLUN’DAN MUHTEŞEM KAPANIŞ

Pazarcık Belediyesin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler Pazar günü’de devam etti.

Pazarcık Atatürk Parkında okçuluk yarışması ile başlayan etkinlik, yarışmada dereceye giren sporculara ödül töreni ile başladı.

Okçuluk yarışmasında dereceye giren sporculara ödüllerini takdim eden Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ, Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu ve Pazarcık İlçe Garnizon Komutanı Yıldırım Özbaş dereceye giren sporculara ödüllerini takdim ettiler.Ödül töreninin ardından konser saatini yaklaşmasıyla konser alanın dolduran vatandaşlar TRT Halk oyunlara ekibinin muhteşem gösterisini izledi.

TRT Halk oyunları ekibinin muhteşem gösterisinin ardından sahneye çıkan Zafer Bertizlioğlu birbirinde güzel şarkıları ile vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Oyun havasında geçen Zafer Bertizlioğlu konserinin ardından sahneye çıkan Ünlü sanatçı Lara ise Pazarcıklı vatandaşlara ve gurbetçilere birbirinden güzel şarkılar seslendirerek vatandaşlara muhteşem bir 100 yıl. Festivali kapanışı yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER