google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Özel Sanko Okulları Başarılarına Yenisini Ekledi

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi “ŞÜBAT BilFest Ortaöğretim 1. Ulusal Proje Yarışması” Poster Sunumu kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Özel Sanko Okulları Başarılarına Yenisini Ekledi
İzmir Şifa Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (ŞÜBAT) tarafından 20 Şubat 2016 tarihinde Şifa Üniversitesinde düzenlenen  “ŞÜBAT BilFest Ortaöğretim 1. Ulusal Proje Yarışması” kimya ve biyoloji dallarında sunum ve poster olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi.

Toplam 88 öğrencinin, 15 sunum ve 32 poster sunumuyla gerçekleştirilen yarışmaya Özel Sanko Koleji ile Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi sunum ve poster sunumu olmak üzere iki projesiyle katıldı.

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi 10 FTL-A sınıfı öğrencisi Ali Kağan Akbaş “Euphorbia eriophora B. bitkisinin maserasyon yöntemi ile farklı çözücüler içerisinde elde edilen ekstraktlarının ve etken maddelerinden syringic asidin Pseudomonas aeruginosa ve Staphylococcus aureus üzerine etkisinin in vitro değerlendirilmesi" projesi ile poster sunumu kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Yarışmada Ali Kağan Akbaş 500 TL para ödülü ve 18-20 Mart tarihlerinde ülkemizden ve yurtdışından yaklaşık 600 katılımcı ile gerçekleşecek olan “2. Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi”ne ücretsiz katılım hakkı kazandı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, öğrencileri Ali Kağan Akbaş’ın elde ettiği Türkiye birinciliğiyle gurur duyduklarını söyledi.

Toklucu, Gaziantep’i “2’nci Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi”nde temsil etme hakkı kazanan öğrencisini ve proje rehber öğretmeni Mehmet Fatih Günaydın’ı kutlayarak başarılarının devamını diledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER