google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Onikişubat Belediyesi EXPO 2023 İçin İngilizce Öğreniyor

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kahramanmaraş’a ekonomi, politika, kültür, sanat ve yaşam gibi alanlarda prestij sağlayacak EXPO 2023 Kahramanmaraş Onikişubat projesi için hazırlıklara başladı.

Onikişubat Belediyesi EXPO 2023 İçin İngilizce Öğreniyor

2023 yılında gerçekleşecek organizasyon için en az 50 farklı ülkenin Kahramanmaraş’a geleceğini belirten Başkan Mahçiçek, en az 2 Milyon insanın kent merkezine gelerek, ciddi oranda katkı sağlayacağını söyledi. Eğitim konusuna her zaman öncelik tanıyan Başkan Mahçiçek, EXPO 2023 için belediye personeline İngilizce eğitim veriyor.

Fatih ve Şehit İlhan Güleç Bilgi Kültür Evlerinde eğitim gören personeller 2023 yılında Kahramanmaraş’a gelen ziyaretçilere eksiksiz hizmet vermeyi hedefliyor.

Eğitim gören personelleri ziyaret eden Başkan Mahçiçek, yabancı dil bilmenin önemine değinerek, personellerin kendilerini geliştirmeleri için çaba harcamaları gerektiğini belirtti.

Lisan bilmenin insanı kariyer alanında daha iyi yerlere taşıyacağını belirten Başkan Mahçiçek, aranan adam olmanın önemli bir detay olduğunu ifade etti.

EXPO 2023’ün Kahramanmaraş ve vatandaşlar için önemli bir imkân olduğunu vurgulayan Başkan Mahçiçek, “ Uluslararası düzeyde bir proje üstlendik. EXPO 2023 dünya çapında bir organizasyon. Bu organizasyon Kahramanmaraş’ın ekonomisine, turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacaktır. Burada bizlere önemli sorumluluklar düşüyor. Projenin yapım aşamasında ve bittikten sonraki aşamalarında yurt dışından gelen misafirlerimize yardım edebilecek, bizi, hizmetlerimizi tanıtabilecek personellere ihtiyacımız var. Biz de bu bağlamda çalışan arkadaşlarımıza lisan öğretmek için böyle bir adım attık. Böyle bir projeye gönüllü olarak katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER