google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Okay'dan İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Okay, İstiklal Marşı'nın Türk milletinin sarsılmaz ve bölünmez bütünlüğünün bir belgesi olduğunu söyledi.

Okay'dan İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı
Başkan Okay, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de kabul edilen İstiklal Marşı ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle yayınladığı mesajında, İstiklal Marşı'nın Türk milletinde uyandırdığı derin duyguları dile getirdi.

Küllerinden yeniden doğan Türk milletinin birlik ve kardeşliğini pekiştirme çabasına Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'yla çok büyük katkı sağladığını aktaran Başkan Okay, mesajında şunları söyledi:  "İşgal altındaki vatan topraklarının milli ruhunu İstiklal Marşı'yla kaleme alan merhum Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu, birliğini ve beraberliğini en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 95. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum."
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER