google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Namaz Konferansına Yoğun İlgi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen ‘Zaman Aynası Namaz’ konulu konferansa ilgi oldukça yoğun oldu.

Namaz Konferansına Yoğun İlgi
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nce organize edilen konferansa konuşmacı olarak Dr. Senai Demirci katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa ilgi oldukça yoğun oldu.

‘Zaman Aynası Namaz’ konusunda konuşan Dr. Senai Demirci, her şeyin Allah’ı andığını ve tesbih ettiğini ifade ederek: “Şu andaki ortamın canlı olarak resmini çekebilme imkanımız olsa buradaki her şeyin hareket ettiğini görürdük. Şu duvarlar, üzerine oturduğumuz koltuklar hatta şu kürsü bile hareket halindedir. Sabit duran bu kürsüde bile atomlar hareket halindedir. Bize duruyor gibi görünse de hareket etmektedir. Kendi içerisinde atomları hareket halindedir. Hepsi de bir düzen ve sistem üzerine hareket etmektedir. Hepsi de Allah’ı anmakta, onu tespih etmektedir” dedi.Konuşmasında Kur’an-ı Kerim’den ayetler, sureler okuyarak örnekler veren Demirci, insanların başta kendi varlıkları olmak üzere her şeyin farkında olarak, bilinçli bir şekilde yaşaması, Allah’ı anarak ve tesbih ederek yaşaması gerektiğini söyledi.

Konferansın sonunda AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Dr. Senai Demirci’ye bir buket çiçek takdim ederek verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.Konferansa AK Parti Milletvekili İmran Kılıç, Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı M. Fetih Yanardağ, Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran ile vatandaşlar katıldı.


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER