google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

MHP Onikişubat’tan Çanakkale Zaferi Mesajı

Kahramanmaraş MHP Onikişubat İlçe teşkilatı 18 Mart Çannakkale Zaferi münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

MHP Onikişubat’tan Çanakkale Zaferi Mesajı
MHP Onikişubat İlçe teşkilatının mesajı şöyle:

Çanakkale'de oluk oluk akan şehit kanı, üzerimizde hesap yapanların oyunlarını bozmuş, senaryolarını başlarına geçirmiş, heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Türk Milleti'nin tarih sahnesine çıktığından itibaren aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağanüstü mücadeleler sergilemiştir. Bununla birlikte uzun asırlar boyunca en kesif saldırıları göğüslemiş, en vahşi niyet ve emelleri tesirsiz hale getirmiştir. 101 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir. 

Zalimler Çanakkale önlerinde durdurulmuş, sömürgeci güçler Çanakkale'den yükselen iman dalgasının altında kalmışlardır. Milli şuur ve heyecan kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale'yi geçilmez, Türk milletini yenilmez yapmıştır. Şurası açıktır ki, Çanakkale; namus ve şeref savunmasının adıdır. Çanakkale; bağımsızlık ve var olma iradesinin tartışma götürmez adımıdır. Türk milleti topyekün ayağa kalkmış, iffetine, istiklaline, istikbaline ve izzetine kast eden, dil uzatan, göz koyan kim varsa silip süpürmüştür. Emperyalist güçlerin teknolojik ve askeri üstünlükleri bir işe yaramamış, vatan ve millet sevgisi savaşın seyrini ve kaderini kökten değiştirmiştir. Bilhassa Eceabat'ta, Seddülbahir'de, Kilitbahir'de, Conkbayır'da, Anafartalar'da geleceğimizi tayin ve tescil eden kahramanlıklar, fedakarlıklar Çanakkale'yi etten bir kaleye çevirmiştir. Türk milletinin Çanakkale'de tarihi haklarına sahip çıktığını ve hepsinden önemlisi mütecaviz saldırılara boyun eğmediğini, teslim olmadığını, diz çökmediğini can pahasına gösterdiğini ispatlamıştır.


Bir hilal uğruna kefensiz toprağa giren yüz binlerce asil millet evladı son yurdumuzu güvenceye almış ve gelecek nesillere değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek bir miras bırakmıştır. Çanakkale'de köken, mezhep, yöre, dil veya bir başka yapay farklılık dikkate alınmadan milletimizin her ferdi aynı ülkünün, aynı hedefin, aynı kararlılığın etrafında toplanmıştır. Çanakkale'yi anlamlı kılan, tarihe altın harflerle geçmesine vesile olan yegane özelliklerden birisi de birlikte yaşamaya dönük güçlü kararlılığın neleri başarabileceğini göstermesi olmuştur.

Bu düşüncelerle '18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Hepsinin ruhu şad olsun.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER