google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mahçiçek: Geleceğimizin Başkahramanları Öğretmenlerimiz

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında öğretmenlerin eğiten olmakla birlikte aynı zamanda ailelerin bir parçası olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi.

Mahçiçek: Geleceğimizin Başkahramanları Öğretmenlerimiz

“Öğretmenler dünyanın yanı sıra özellikle ülkemizde her zaman saygı ile karşılanan ve elleri öpülen emektarlardır. Öğretmen bir öğrenciye sadece harf öğretmek ve eğitim vermekle kalmıyor. Aslında öğrencinin hal, hareket ve davranışlarını kontrol altına alarak, nesillerin içindeki yetenekleri ortaya çıkarıyor.

Bir öğrenci ailesinden fazla okulunda öğretmeni ile zaman geçiriyor. Öğretmenlerimiz büyük bir sabır ve ilgi ile öğrencilerimizi hayata hazırlıyor. Ailenin bir parçası olarak onlara hem eğitim hem sevgi veriyor. Hz. Ali’nin (r.a) “ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesinde, bir harf öğreten öğretmenin makamının ne kadar yüce olduğu vurgulanmıştır. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Bir birey bir toplumu oluşturuyor. Bilgili, eğitimli, farkında bir nesil ve güçlü bir Türkiye istiyorsak, bunu ancak emektar öğretmenlerimizin nesillerimize verdiği eğitim ile başarabiliriz. Eğitim seviyesi gelişmiş ülkeler her zaman diğerlerinden bir adım öndedir.

Ülkemizin, geleceğimizin kurtarıcıları, başkahramanlarımız olan öğretmenlerimize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, onları en kalb-i duygularımla selamlıyor ve saygılar sunuyorum. Ayrıca öğrencilerimize ve öğretmenlerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. ”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER