google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Mahçiçek, Azeri Milletvekilini Konuk Etti

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kardeş ülke Azerbaycan Milletvekili Doç. Dr. Aydın Mirzazade’yi konuk etti.

Mahçiçek, Azeri Milletvekilini Konuk Etti
Hocalı katliamının 24. yıldönümünde gerçekleşen ziyarette konuşan Azeri vekil Mirzazade, 24 yıl önce bugün, Ermenilerin Karabağ’da tarihin gördüğü en büyük katliamlardan birini gerçekleştirdiğini söyledi. Dışişleri Bakanlığı Müşaviri Ali Çiviler, Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Bakşakın Tural Şahbazlı’nın da katıldığı ziyarette konuşan Mirzazade, şöyle konuştu:

“Açıkçası şu anda bir evimizden çıkıp diğer bir evimize girmiş gibiyiz. Öncelikle bizleri böylesine misafirperverce konuk ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tabi bildiğiniz gibi bugün bizim için anlamlı ve üzücü bir gün. 1992’nin 26 Şubat’ın da Hocalı kasabamıza saldıran Ermeni askerleri, kadın, çocuk, ihtiyar, genç ayrımı yapmadan silahsız, savunmasız tam 613 vatandaşımızı acımasızca katlettiler. Bugün Hocalı’nın yıldönümü. Bizler bu katliamı unutmuyoruz ve unutturmuyoruz. Çünkü kendi tarihini unutan milletler yok olmaya mahkumdur. Böyle üzüntülü bir günümüzde gösterdiğiniz konukseverlik ve kardeşlik için teşekkür ediyorum.”Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mahçiçek ise, üzüntülerini iletip, “Acınız, acımızdır” dedi. Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Tabi Hocalı katliamı, insanlık ve bizim tarihimizin en kara günlerinden biri. Gerçekten canice gerçekleştirilen bu katliam hepimizin hala yüreğini yaralamaktadır. Maalesef tüm dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu katliamda, çocuklar ve kadınlar türlü işkencelerle. İşte o nedenledir ki ‘Hocalı’ dendiğinde, içimiz burkulur, boğazımız düğümlenir ve gözlerimiz yaşarır. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam eder ve bir daha böyle acılar yaşamayız.”

Samimi bir atmosferde geçen ziyaretin ardından Başkan Mahçiçek, konuklarına fincan takımı hediye ederken, Azeri Vekil Mirzazade ise Başkan Mahçiçek’e, üzerinde Azerbaycan’ın haritasının bulunduğu madalyon takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER