google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kurucaovada Yangın Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı

Kahramanmaraş’ın 12 Şubat ilçesine bağlı Kurucaova mahallesinde eğitim ve öğretime devam eden Ömer Selver Doğan İlk ve Ortaokulunda düzenlenen yangın tatbikatı gerçeğini aratmazken öğrencilerin heyecanlı anları dikkat çekti.

Kurucaovada Yangın Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı
Oldukça heyecanlanan öğrenciler tatbikat sonunda alkışlarla katkıda bulundu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Göksun İtfaiye Amirliği ve Göksun Süreyya Adanalı Devlet Hastahanesi ambulansı yangın tatbikatına katıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Göksun İtfaiye Amirliği ekipleri okul öğrencilerine yangın konulu sunum yaptı. Yakılan ateş ve öğrencilerin binadan kurtarılmasının ardından Ömer Selver Doğan İlk ve Ortaokulu Müdürü Şeref Akpınar yangın tatbikatı sonrası bir konuşma yaptı. 

“Yangın olayları ne yazık ki hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu gibi olaylara müdahale edebilmesinde biz eğitimcilere de görev düşmektedir. Bu görev de öğrencileri eğitmek ve bilinçlendirmektir. En iyi eğitim de yaparak ve yaşayarak yapılan eğitimdir. Bu düşünce ile biz de bugün okulumuzda uygulamalı yangın tatbikatı yaptık. Bu tatbikatta desteklerini sağlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Göksun İtfaiye Amirliğine, ayrıca Göksun Süreyya Adanalı Devlet Hastahanesi yönetimine teşekkür ederiz.”dedi.

Tatbikata Okul Müdürü Şeref Akpınar,Müdür Yardımcısı Adem Çangal,Öğretmenler,Öğrenciler ve veliler katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER