google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ’de Yaşlanan İnsan ve Toplum Konulu Panel Düzenlendi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü işbirliğiyle “Yaşlanan İnsan ve Toplum” konulu panel düzenlendi.

KSÜ’de Yaşlanan İnsan ve Toplum Konulu Panel Düzenlendi

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen panelin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. “Ülkemizde ve dünyada yaşlılık konusunda farkındalık bilincini geliştirmek ve yaygınlaştırmak zorundayız.” diyen Rektör Can, “Bizim kültürümüzde ve inancımızda yaşlılara büyük bir hürmet vardır. Biz bu konuda dünyaya örnek olacak konumdayız. Bu kıymetli değerimizi yaşatmak için gereken çabayı toplumun bütün fertleri olarak göstermeliyiz.” diye konuştu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sebiha Başaran ise bakanlık nezdinde engelli ve yaşlı hizmetlerine yönelik yürütülen projelere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

SHMYO Müdürü Doç. Dr. Perihan Öztürk de kısa bir selamlama konuşması yaparak panelin düzenlenmesine katkı sağlayan üniversite yönetimine ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini sundu. Öztürk, dünyada ve ülkemizde yaşlı bakımı alanındaki gelişmeler ve bu konuda SHMYO’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya da konuşmasında Büyükşehir Belediyesinin yaşlı bakımı alanında yürüttüğü Yaşlı Destek Hizmetlerine ilişkin bilgileri paylaştı.

Açılış konuşmalarının ardından panel oturumuna geçilirken panel başkanlığını Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan yürüttü.

Panelde Nöroloji ve Uyku Bozuklukları Uzmanı Dr. Melih Vural “Yaşlılık ve Uyku”, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ikuko Murakami “Japonya’da Geronto Tenolojide Güncel Bilgiler”, Aydın Germencik Yaşlı Danışma ve Eğitim Merkezinden Sıla Ayan “Yaşlı Dostu Germencik”, Dinar Belediyesinden Uzman Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal “Yerel Yönetimlerde Uygulamalı Gerontoloji Hizmetleri”, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Elemanı Uzman Diyetisyen Ferda Çakıroğlu “İleri Yaşlarda Hastalıklar ve Beslenme Yaklaşımları” ve Özlem Özgür “60+ Tazelenme Üniversitesi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panel oturumunun ardından konuşmacılara protokol üyeleri tarafından hediye takdimi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER