google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ’de Gelişim Zirvesi Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Robot Öğrenci Topluluğu tarafından Gelişim Zirvesi etkinliğinin ilki düzenlendi.

KSÜ’de Gelişim Zirvesi Düzenlendi

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilen Gelişim Zirvesi’nin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı yaptı. Elişim Zirvesi etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Rektör yardımcısı Saltalı, zirvenin verimli geçmesi temennisinde bulunarak öğrencilere başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının ardından InterPacs Sağlık Çözümleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Cengiz Topel Töremiş robotik teknolojideki güncel gelişmelere ilişkin bilgiler verdi. “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri olarak çizgi takip eden değil, yaptıklarıyla takip edilen robot teknolojileri üretin.” diyen Töremiş, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde ve Kahramanmaraş’ta var olan sorunlara yönelik robotik çözümler üretmek sizleri çok ileri taşıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

Medianova Kurucusu ve CEO’su Serkan Sevim ise kariyer sürecini katılımcılarla paylaştı. Öğrencilik yıllarında ilk şirketini kuran ve bu gün 50 kişilik ekibe sahip bilişim şirketi yöneticiliği yapan Serkan Sevim öğrencilere “Fayda odaklı çalışın. Girişimci yönünüzü geliştirin. Nasıl daha iyisini daha ilerisini yapabilirimin arayışı içerisinde olun.” tavsiyelerinde bulundu.

Etkinlikte Vantrolog Çiğdem Dağtekin kuklası Marmelat’la gösteri gerçekleştirdi. Gelişim zirvesi konuşmacılara hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER