google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ , AFAD ve DAKİK’ten Ortak Tanıtım Etkinliği

Kahramanmaraş Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı ve Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Derneği (DAKİK) Öğrenci Topluluğu 28 Şubat ‘’Sivil Savunma Günü’’ ve “1-7 Mart Deprem Haftası’’ münasebetiyle ortak tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenledi.

KSÜ , AFAD ve DAKİK’ten Ortak Tanıtım Etkinliği
KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeterya fuaye alanında kurulan tanıtım stantları aracılığıyla Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü, KSÜ Sivil Savunma Uzmanlığı ve DAKİK Öğrenci Topluluğu yetkililerince personel ve öğrencilere afet durumlarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

AFAD ekipleri arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan ekipman ve donanımları uygulamalı olarak tanıtırken, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Gültekin de stantları ziyaret ederek, tanıtım çalışmalarına iştirak etti.
24-25 Şubat 2016 tarihlerini kapsayan tanıtım faaliyetleri çerçevesinde afiş ve broşürlerle olası afet durumlarına ilişkin bilinç oluşturmak hedefleniyor.


Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER