google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş Emniyeti KSÜ’de Gençlerin Suça Yöneliminin Engellenmesi Konferansı Verdi

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) eğitim gören öğrencilere yönelik olarak “Gençlerin Suça Yöneliminin Engellenmesi” konulu konferans düzenlendi.

Kahramanmaraş Emniyeti KSÜ’de Gençlerin Suça Yöneliminin Engellenmesi Konferansı Verdi

KSÜ Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Gençoğlan yaptı. Ülkemizin geleceği olan gençlerin üniversitemiz için çok değerli olduğunu ifade eden Dekan Gençoğlan, “Sizleri ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğe o kadar iyi ve sağlam adımlarla yürürüz.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Mustafa İnci Toplum Destekli Polislik hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ertuğrul Güler ise suçla mücadelede yeni yöntemlere ilişkin bilgiler verdi. Önemsenmeyen küçük olayların önlenemeyen büyük suçlara dönüşebileceğine dikkat çeken Güler, suça karışma ihtimali yüksek insanlardan uzak durularak suça karışmanın önüne geçilebileceğini söyledi.

Gençlerin özellikle sosyal medyayı bilinçli bir şekilde kullanması gerektiğinin altını çizen Asayiş Şube Müdürü Güler, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen suçun önlenmesi ve suçla mücadele çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Gökhan Sapancı da narkotik suçlarla mücadele konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

 Konferans soru-cevap bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466