google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ilıca’dan Güneydoğu’ya Mektup Var

Ilıcalı Öğrenciler, ülkemizin güneydoğunda canlarını vatana siper ederek terörle mücadele eden kahraman asker ve polislerimize moral vermek için mektup yazdılar.

Ilıca’dan Güneydoğu’ya Mektup Var
Ilıca’da ortaokul ve ilkokul öğrencileri, “Kahraman Şehir’den Kahramanlara Mektup Var” projesi adı altında, ülkemizin güneydoğusunda, canlarını vatana siper ederek terörle mücadele eden kahraman asker ve polis abilerine moral vermek için mektup yazdılar.
Hem öğrencilerin vatan sevgisini geliştirmek, hem de ülkenin birliği için canlarını hiçe sayarak terörle mücadele eden asker ve polislerimize “yanınızdayız” mesajı vermek için “Kahraman Şehir’den Kahramanlara Mektup Var” adı altında yürütülen projeye Ilıca Yeniyapan Ortaokulu, Ilıca Yeniyapan İlkokulu, Ilıca Ortaokulu ve Ilıca İlkokulu olmak üzere dört okul katıldı.

Minik öğrenciler, kahraman abilerine kendi pencerelerinden duygu ve düşüncelerini yazarak dua ettiler. Birbirinden anlamlı ve bayraklarla süslü mektuplarda, vatan ve bayrak sevgisi ve güvenlik güçlerimize övgüler yer aldı.

Öğrenciler tarafından yazılan mektuplar, okullarda yapılan kısa törenlerin ardından, öğretmen ve öğrencilerle birlikte Ilıca Ptt’ye gidilerek çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Diyarbakır’ın Sur, Hakkari’nin Yüksekova ve Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçelerine gönderilmek üzere postaya verildi.Konuyla ilgili kısa bir bilgi veren Ilıca Yeniyapan Ortaokulu Müdürü İbrahim Karalar; öğretmen ve öğrenci işbirliği ile ortaya çıkan projede amaçlarının, Türkiye’nin Güneydoğusu’nda yaşananların gelecek nesillere aktarılması, öğrencilerin vatan sevgisinin artırılması ve güvenlik güçlerimize “yanınızdayız” mesajı verilmesi olduğunu belirtti.

İşte, Büşra Gündeş isimli öğrenci tarafından yazılan bir mektup:

Kıymetli vatan evlatları;

Her birinizin adını teker teker bilmiyoruz. Ama siz “Mehmet”siniz, “Ali”siniz, “Ahmet”siniz… Çünkü hepiniz bu vatanın evlatlarısınız.
Ülkemizi bölmeyi, parçalamayı, kardeşi kardeşe kırdırmayı amaç edinmiş terör örgütüne karşı mücadele veriyorsunuz. Biliyoruz ki göreviniz çok zor! Çünkü ailenizden, ana-baba, kardeş ve eşlerinizden ayrısınız. Onların özlemi burnunuzda türüyor. Ama bu güç duruma yine de dayanıyorsunuz. Biz sıcacık yatağımızda yatarken siz dağlarda, tepelerde operasyon yapıyorsunuz. Çünkü hepsi bizim mutluluğumuz ve refahımız için…

Ülkemizi bölmeye çalışanlar aramıza nifak tohumları ekemeyecek. Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Vatanımız için tıpkı sizin yaptığınız gibi savaşacağız. Biliyoruz ki; vatanın her karışı şanlı Türk kanıyla sulanmadıkça terk olunmaz.
Ne güzel söylüyor Mehmet Akif’im: “Korkmuyorum, sönmez bu şafak…”

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozdemircatal
ozdemircatal - 6 yıl Önce

Mektupogretnem istiyoruz

SIRADAKİ HABER