Göksun’da Sosyal Tesis Çalışmaları Başladı

Göksun Belediyesi, Tepebaşı Mahallesi Mevlana caddesi üzerinde (Ulu Cami yanı) yapacağı sosyal tesis için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde sosyal tesis alanındaki eski binayı yıkarak hafriyatını kaldıran Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, temel kazısını yaparak alanı temel atmaya uygun hale getirdi.

Göksun’da Sosyal Tesis Çalışmaları Başladı
Temel açma çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun’un acil ihtiyaçlarından biri olan ortak kullanım alanlarıyla ilgili önemli bir yatırımı hayata geçirdiklerini söyledi.

Sosyal Tesisi yaklaşık iki yılda tamamlanarak hizmete sunmayı planladıklarını belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“İnşallah en kısa sürede temelini açtığımız sosyal tesis binasını biran önce bitirmek suretiyle vatandaşlarımızın ortak kullanım alanı ihtiyacını ortadan kaldırmış olacağız. Dört kat olarak 997 metrekare kapalı alan sahip olarak inşa edilecek olan sosyal tesis’in zemin katında 2 adet dükkan, bay bayan wc ve abdesthane, birinci katında bayan taziye evi, ikinci katında bay taziye evi, üçüncü katında ise misafirhane, kütüphane ve internet odası yer alacak. Binanın ortak kullanım alanlarını bu yıl itibari ile hizmete sunmayı, diğer iki katı ise önümüzdeki yıl tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.”


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER