google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ekinözü Belediyesi'nden Yollar İçin Hizmet Atağı

Ekinözü Belediyesi, İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde yol, stabilize, iyileştirme, genişletme ve menfez çalışmaları yapıyor.

Ekinözü Belediyesi'nden Yollar İçin Hizmet Atağı
Cumhuriyet tarihi boyunca yolları yapılmayan ve zamanla ihtiyaçlara cevap veremez hale gelen köy yollarında çalışma yapan belediye, yaptığı hizmetlerden dolayı halkın takdirini kazanıyor. 

Kırsal mahallelerde yol ve iyileştirme çalışmaları yapan belediye, stabilize yol çalışması yaparak, belediye tarihinde yapılmamış bir hizmete imza attı. 


Daha önce yolları olmayan birçok mahallede yol açan belediye ekipleri, çalışma yaptığı tüm mahalleleri yaz aylarında tozdan, kış aylarında ise çamurdan kurtardı.


Kandil Mahallesi sakinleri, daha önce mahalle içi yollarının olmaması nedeniyle hastalarını ana yola kadar taşımak zorunda kaldıklarını söyleyerek: “Belediyemiz imkanlarının kıt olduğunu biliyorduk ve gelmelerini bekledik. Bizler sabır gösterdik, onlar yollarımızı yaptı. Başta Belediye Başkanımız Nursi Çeleğen olmak üzere yollarımızın yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu. 


Mahalleleri gezerek sorunları yerinde tespit eden Başkan Çeleğen, sıkıntıların çözümü için ilgili birimlere talimat vererek, mahalle sakinlerinin taleplerinin bir an önce yerine getirilmesini sağlıyor.


Yolun medeniyet, su ihtiyacının insan hakkı olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Nursi Çeleğen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bilindiği üzere Ekinözü dağınık bir yerleşim alanı. Yıllardır sorunlarımız birikmiş Büyükşehir Belediye yasasıyla Belediye olarak bu dönemde kırsal alanda çalışmaya başladık. Sorunlarımızı aciliyete göre sıralayıp çözüm yollarını vatandaşımızla birlikte buluyoruz. Hizmet şiarıyla hiçbir ayrım yapmadan ekiplerimiz imkânlarını zorlayarak kırsalda bulunan mahalle ve sokaklarımıza hizmet götürüyor. Merkez kırsal ayrımı yapmadan halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz sabırlı olmalarıdır, Belediye olarak gecemizi gündüzümüze katarak insanlarımız için insanca yaşam alanlarını oluşturmaya çalışıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER