google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Doğru Cevap Kolejinde Öğretmenler Günü

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Doğru Cevap Koleji, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri muhteşem bir 24 Kasım öğretmenler günü kutladılar.

Doğru Cevap Kolejinde Öğretmenler Günü

Okulun konferans salonunda, İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan öğretmenler gününde açılış konuşmasını yapan okul kurucusu Şehmuz Karaman: “ Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Bütün çiçeklerini getirin buraya, Öğrencilerimi getirin, getirin buraya, Kaya diplerinde açmış çiğdemlere benzer, Bütün köy çocuklarını getirin buraya, son bir ders vereceğeyim onlara, sen şarkımı söyleyeceğim, getirin getirin ve sonra öleceğim,” dedi.

Günümüze anlam katan çok değerli öğretmenlerimiz ve birlikte var olduğumuz sevgili öğrencilerimiz diyen Şehmuz Karaman: “ Toplumun gelişiminde ve birlikteliğinde çok önemli yere sahip olan öğretmenlik mesleği öğrencileri ile güzel hatırlandıkça özel her öğrencisinin geleceği ile ilgili endişe duyan ve her zaman daha fazla katkı sunmak için bin bir güçlükle ve fedakarlıkla öğrencilerini kucaklayan kıymetli öğretmenlerimiz gününüz kutlu olsun.

Her öğrencisini fikrini önemseyen işleyerek geliştiren Doğru Cevap Koleji bugün yine öğrencilerimizin fikirleri doğrultusunda öğretmenlerine duydukları minnet duygusu ifade etmek amacıyla vefa buluşması düzenledi.

Bu amaçta çalışan emek veren tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bir kere daha tebrik ediyorum,” dedi.

Doğru Cevap Koleji Öğrencileri emekli öğretmenlere kendileri yazıp kendileri oynadıkları tiyatro oyunu ile göz doldurdular.

Emekli öğretmenlerle genç öğretmen ve öğrencilerin bir araya geldi, günün sonunda ise mangal partisi yaparak son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER