google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Çeleğen; Yaşamla Ölüm Arasında Onlar Var

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, yayımladığı mesajda “ 112 acil sağlık hizmetlerinin yaşamla hayatın kesiştiği o ince noktada yaşamın kıyısında canlarının derdine düşen insanların beklediği umutsunuz.

Çeleğen; Yaşamla Ölüm Arasında Onlar Var
Tüm Acil Tıp Teknisyenlerinin, 22 Mart ATT Gününü kutlayan Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen  , “Devletin temel yönetim şeklinin, devletin ana kurumlarının yer aldığı, vatandaşın devlete, devletinde vatandaşa yükümlülüklerinin içinde yazıldığı kurallar bütününün ismine anayasa derler. Bizim Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın da 5. maddesinde devletin temel amaç ve görevleri sayılmıştır. 5. maddede milletin bağımsızlığının ve bütünlüğünün korunmasından, insan haklarının korunmasından bahsedilmiş, toplumun refahının, huzurunun ve mutluluğunun artırılması devlete bir görev olarak verilmiş ve bu 5. maddede yine vatandaşların maddi ve manevi gelişimini sağlayacak şartları hazırlamak devlete görev olarak vaaz edilmiştir. Devletin yapmak zorunda olduğu bu görevler dört ana başlıkta toplanıyor. Birincisi adalet. Adalet hizmetini devlet mahkemeler eliyle verir. Devletin vatandaşa götürmek zorunda olduğu bir diğer hizmet güvenlik hizmetidir. Güvenlik olmazsa anarşi çıkar ve sağlıklı bir toplumdan bahsedemeyiz. Devletin vatandaşlara götürmek zorunda olduğu bir ana hizmet de eğitimdir. Bunu okullarımız aracılığıyla insanlarımıza iletiriz ve son olarak ana hizmet birimi olarak devlet vatandaşlarına sağlık hizmetleri götürmek mecburiyetindedir. 

Acil Tıp Teknisyenleri Sizler elbette doktorlarımız gibi, hemşirelerimiz gibi, diğer sağlık çalışanlarımız gibi önemli işler yapacaksınız. Sizleri bunlardan ayıran bir farklılık var. Sizler kaza anındaki biz kazazede veya bir hastaya asıl ana tedavi uygulanana kadar ilk muhatap olansınız. Sizlerin profesyonelliği, donanımlı olmanız bir kazazedenin ya da bir hastanın canının kurtulmasına ya da rahmetli olmasına neden olur. Sizler melekler olarak o kazazedenin, hastanın canının kurtulmasını hedefleyecek bir eğitim ve düşünce içerisindesiniz. Bu duygu ve düşüncelerle gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER