google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Çalıştay Resimleri Türkoğlu Belediyesinde Yerlerini Aldı

Türkoğlu Belediyesi tarafından 2 yıldır istikrarlı bir şekilde yürütülen sanat çalıştayının meyveleri gün ışığına çıktı.

Çalıştay Resimleri Türkoğlu Belediyesinde Yerlerini Aldı
Türkoğlu Belediyesinin Sanat Çalıştayı projesi kapsamında, Türkoğlu'ndaki ve Kahramanmaraş'taki gördükleri tarihi ve kültürü tuvallerine yansıtarak ortaya çıkarttıkları sanat eserleri Türkoğlu Belediyesi duvarlarına asıldı. Uluslararası yapılan çalıştayına iki yılda yaklaşık 30 resim sanatçısı katıldı.

Yapılan sanat eserlerinin, geçtiğimiz yıl hizmete açılan Türkoğlu Belediyesi hizmet binasında yerlerini aldılar. Göz kamaştıran resimler belediyeyi âdeta bir sanat galerisine dönüştürdü.Belediye Başkanı Osman Okumuş, sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomik yapısıyla birçok farklılığı bir arada barındıran Türkoğlu’muzu sağlıklı ve huzurlu yaşamın merkezi, saklı kalmış cennetin simgesi ve pek çok üstün nitelikleri bünyesinde barındıran “Marka Şehir Türkoğlu” olarak geleceğe hazırlama vizyonu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknik belediyeciliğin yanında yine bizim için büyük önem taşıyan insan odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarımızla yedi'den yetmişe tüm halkımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu çalışmaları şimdilik belediye binamızda halkımıza açık seyir alanı oluşturmak için sergiliyoruz. Sanatçılarımız çok güzel eserler bıraktılar. Bu güzel eserler ilerleyen yıllarda Türkoğlu’muza büyük bir değer ve miras olarak kalacak” dedi. Sanat çalıştay koleksiyonunun 46’ya ulaştığını kaydeden Başkan Osman OKUMUŞ , sanatçıların sayısının da 30’a ulaştığını bildirdi. “Türkoğlu ve Kahramanmaraş’ımızı ulusal ve uluslararası platformda dünyaya tanıttığı için başta karikatürlüğünü yürüten Mehmet Akif Orçan ve katılımcı tüm ressam arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER