google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Dalgıçları Boğulma Vakalarına Karşı Halkı Bilinçlendiriyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye dalgıçları suda boğulmalara karşı broşür dağıtarak vatandaşları bilinçlendiriyorlar.

Büyükşehir Dalgıçları Boğulma Vakalarına Karşı Halkı Bilinçlendiriyor
Konu ile ilgili İtfaiye Daire başkanlığından yapılan yazılı açıklamada: “Son üç yılda yaşanılan 40’dan fazla boğulma vakasına, görsel ve yazılı basında yapılan tüm uyarılara rağmen ülkemizde boğulma vakalarının en fazla görüldüğü 2. İl olan Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi dalgıçları önleme faaliyetleri kapsamında sahada farkındalık çalışması yapıyorlar.

Menzelet Barajı , Sır Barajı ve Kılavuzlu Barajı gibi vatandaşların piknik yaptığı, serinlemek amacıyla suya girdiği yerlerde afiş dağıtan Su Altı Arama Kurtarma Ekibindeki 12 dalgıç, meydana gelen boğulma vakaları hakkında bilgi verirken, baraj, gölet ve nehir tabanlarının denizden çok farklı ve engebeli olduğunu, suyun bir anda derinleşebildiğini ve çok iyi yüzme bilseler dahi, suya girmenin son derece tehlikeli olduğunu anlatıyorlar.

Konu hakkında açıklama yapan Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder, ‘’Her yıl yaşanan ve sayıları giderek artan boğulma vakalarına karşı yürüttüğümüz çalışmaların bir bilinç oluşturmasını ümit ediyoruz. Asgari seviyede sonuç alsak dahi bu büyük fayda verecektir’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER